בן גביר: מי אתם שתפסלו את ברוך מרזל ?

מאות בני אדם השתתפו הערב (חמישי) בכנס פעילי ''עוצמה יהודית'' בירושלים, במהלכו יושק קמפיין המפלגה בבחירות לכנסת ה-22.

עו"ד איתמר בן גביר אמר בכנס "בבחירות האחרונות חברנו לבית היהודי – יש שם אנשים טובים. הרב רפי אדם יקר, בצלאל סמוטריץ' אדם מוכשר, אבל אין מה לעשות, הם לא עוצמה יהודית.

"שואלים אותי, 'מה ההבדל ביניכם לבין בצלאל סמוטריץ'?' נדמה לי שהיום התשובה לשאלה הזו ברורה. בצלאל שר תחבורה מצוין, אבל אנחנו לא היינו נכנסים לממשלה שהייתה משלמת פרוטקשן לחמאס", הוסיף בן גביר.

לדבריו, ''עוצמה יהודית'' מביאה קולות של מתושבי עיירות הפיתוח והמרכז, ''של דתיים ואינם דתיים. בלי החיבור איתנו הם (הבית היהודי והאיחוד הלאומי - ח.ב.) לא היו חברי כנסת ולא היו שרים ולא חברי קבינט. הבטחתם - תקיימו. חשבתי שאחרי שהם יהיו שרים הדברים יסתדרו. זה לא הספיק להם. התחילו לתדרך נגדנו בצורה יהירה ושחצנית. מי אתם שתפסלו את ברוך מרזל? מי אתם שתפסלו את גופשטיין?''.

בן גביר תקף: ''הרב רפי אולי מקנא בבג''ץ והוא גם רוצה לפסול אנשים... בדרך הזאת הוא בדרך לחלוצה. אנחנו לא מתפשרים לא על ארץ ישראל ולא על המקומות בכנסת, לא חוק נורבגי ולא תאילנדי''.

גופשטיין: בבחירות הבאות ארוץ לכנסת

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין הגיב לדיווח ולפיו בבית היהודי מוכנים לאיחוד עם ''עוצמה יהודית'' בלי גופשטיין ובלי ברוך מרזל.

"היום ראינו בידיעות אחרונות כותרת. הם מפחדים, מה יקרה אם ברוך מרזל או בנצי גופשטיין יהיו ברשימה. אני רוצה להרגיע אתכם. אתם חושבים שאיתמר בן גביר יותר טוב? כולנו עוצמה יהודית", אמר גופשטיין.

''עוצמה יהודית תהיה בכנסת הבאה", הבטיח יו"ר להב"ה. "לא שלום ולא בלונים ולא כסף לחמאס. אנחנו לא נתפשר. עם ישראל צריך עוצמה יהודית. כל עוד בג''ץ שם הם לא יתנו לי לרוץ אבל בן גביר יהיה ובכנסת הבאה גם אני אכנס אחרי השינוי שבן גביר יעשה במערכת המשפט".

מרזל: איפה הכרת הטוב ?

ברוך מרזל אמר בכנס: ''הבוקר שמעתי שהרב פרץ פוסל אותי יותר, מאוחר חזר בו. הרב פרץ וסמוטריץ' צריכים לומר תודה לעוצמה יהודית בכל בוקר כשהם נכנסים למשרד החינוך והתחבורה. איפה הכרת הטוב? אנחנו הכח המרכזי באיחוד מפלגות הימין והבאנו הכי הרבה קולות.

''לנו יש הכרת הטוב לכל אחד מהמצביעים שלנו ואתם הנשק הסודי שלנו. אנחנו מתכוונים הפעם לא להתפשר. נלך רק עם אנשים שיש להם הכרת הטוב. נמצא לעצמנו עוד שותפים ותהיה הרבה עוצמה יהודית בכנסת", הבטיח.

"רפי פרץ פוסל אותי? זה עשה לי את היום. זה לא תשעה שופטי בג"ץ, זה הרב רפי פרץ. אצל המפד"לניקים שום דבר לא מחזיק יותר מכמה שעות, אין אצלם עקרונות והוא חזר בו", תקף מרזל.

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי, אמר בכנס "אחד הדברים שהבית היהודי לקח לו כדגל הוא לספח את שטחי c. בבית היהודי פרגמטיים. אומרים לנו, 'מה אתם רוצים לכבוש את עזה?', אנחנו רוצים לחזור לעזה. אומרים להחזיר להם שטחים, ואנחנו אומרים שאנחנו רוצים להחזיר וליישב את האויבים שלנו בארצות המוצא שלהם".

בן ארי: להחזיר את האויבים שלנו לארצות מוצאם

כנס פעילי ''עוצמה יהודית'' בירושלים