פסטיבל הבירה בתקוע

פסטיבל הבירה ה-5 התקיים אמש (ה') בתקוע בגוש עציון.

באירוע השתתפו 15 מבשלות בירה מקומיות מתקוע ועוד שלוש מבשלות בירה מאזור גוש עציון. במהלך הפסטיבל טעמו המשתתפים ממנות האוכל שהוכנו על ידי התושבים ושתומחרו "במחירים עממיים", וקיבלו בירה ראשונה חינם. הפסטיבל נפתח בהופעה של להקת כנסיית השכל.

פסטיבל הבירה בתקוע פותח את חודש אירועי הקיץ בגוש עציון. בשבוע הבא ביום חמישי צפוי להתקיים בחוות ארץ האיילים פסטיבל "אחרית הימים" המשלב בתוכו מוזיקה ואמנות יהודית ומתחדש לאחר עשור של הפסקה. הפסטיבל נוסד ב־1994 על ידי בני משפחת לויכטר, לזכרו של אביהם אשר פעל בתחום המוזיקה היהודית האלטרנטיבית.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר "פסטיבל הבירה החמישי בתקוע הוא עוד הזדמנות להגיע ולהכיר את גוש עציון. אני מזמין אתכם לבוא וליהנות ממבחר בירות איכותיות בייצור ביתי".

מנכ"ל עמותת התיירות בגוש עציון, משה ברוס, אמר "בשנים האחרונות אנחנו משקיעים מאמצים רבים לפתח את התיירות בגוש עציון ככלל, ובפרט באירועי תרבות הפונים לקהל הרחב על כל גווניו להגיע לגוש עציון וליהנות מהופעה טובה בשילוב אתרי התיירות, צימר מפנק, מסעדה טובה ועוד. כיף לראות אלפי מבקרים שבאים פעם אחר פעם במיוחד לגוש עציון לצרוך וליהנות מהתיירות במקום".