מפקד חדש לחטיבת כפיר: "לנצח בכל מפגש עם האויב"

אלוף-משנה ערן אוליאל מונה למפקד חטיבת "כפיר" במקומו של תת-אלוף ציון רצון. "הגאווה על שעשיתם ועל כל מה שעוד נעשה ממלאת את ליבי".

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ב' בתמוז תשע"ט

מפקד חדש לחטיבת כפיר: "לנצח בכל מפגש עם האויב"-ערוץ 7
ערן אוליאל
צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה ערן אוליאל מונה אתמול (חמישי) למפקד חטיבת "כפיר" במקומו של תת-אלוף ציון רצון, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

טקס החילופים נערך במחנה "מכבים", במעמד מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן, מפקד עוצבת "עידן" תת-אלוף דוד זייני, קצינים, לוחמים ובני משפחה.

תא''ל רצון אמר בטקס: "הייתה לי זכות גדולה לפקד ולעצב את החטיבה הצעירה והגדולה ביותר בצה"ל. במסגרת ייחוד החטיבה, הגדרנו לעצמנו את 'היתרון היחסי': נושאים שהיוו את ליבת העשייה בחטיבה בהם נתמחה ונוביל את צה"ל. המוכנות למלחמה היא לחם חוקה של חטיבת חי"ר סדירה בצה"ל.

''בשנתיים האחרונות ביצעה החטיבה תעסוקה מבצעית ביהודה ושומרון, בגזרות המורכבות והאינטנסיביות ביותר בצה"ל. סיכלנו פיגועים רבים והובלנו למציאות מבצעית ביטחונית טובה יותר.
לדאבוני בשנתיים האחרונות איבדנו חמישה מטובי בניה של הארץ הזו, אובדן חברינו הותיר אותנו המומים וכואבים, אך יודעים אנו שאין ביכולתנו לשקוע בצער ולנוח לרגע, עלינו להמשיך ולהגן בגופינו על הארץ הזו", הוסיף המח''ט היוצא.

מפקד חטיבת "כפיר" הנכנס, אלוף-משנה אוליאל, אמר כי "זוהי זכות ואחריות גדולה לקבל את הפיקוד על לוחמים ומפקדים מטובי בניה של החברה הישראלית וכבר עכשיו הגאווה על שעשיתם ועל כל מה שעוד נעשה ביחד, ממלאת את ליבי.

"תפקידה של יחידה קרבית לוחמת, ובייחוד של חטיבת כפיר, הוא לנצח בכל מפגש עם האויב, ואני מבטיח כי ביחד איתכם, מפקדי וחיילי החטיבה, אעשה הכל על מנת לשמר את רוח העשייה והמצוינות המפעמת בכם, וזאת תוך יוזמה, חדשנות, פיקוד משימה ודרישת המצוינות בכל תחומי העשייה", הוסיף אוליאל.