דיווח: השוטר לא יואשם בהריגה

מח"ש שוקלת להאשים בעבירת משמעת את השוטר שירה למוות בצעיר סלמון טקה.

תגיות: מח"ש שוטרים
ערוץ 7 , ג' בתמוז תשע"ט

מחאת יוצאי אתיופיה
מחאת יוצאי אתיופיה
צילום: Adam Shuldman/Flash90

לאחר חקירה של האירוע שהתרחש בשבת האחרונה, בה נורה למוות סלמון טקה, שוקלת מח"ש להאשים את השוטר שירה למוות בטקה בעבירת משמעת - ולא בעבירה פלילית, כך דווח בחדשות 13.

מסתמן כי אם יהיה אישום פלילי - הוא יהיה מהדרג הנמוך ביותר. קצינים בכירים במשטרה אמרו כי היה עליו לירות באוויר - או לא להשתמש בנשקו כלל גם במחיר של עימות פיזי.

ביום חמישי כינס יאיר נדשי, עורך דינו של השוטר היורה מסיבת עיתונאים, בה חזר על גרסתו של החשוד - לפיה היה מדובר בירי לצורך הגנה עצמית.

"הוא נקלע לאירוע קשה בו חייו וחיי בני משפחתו עמדה בסכנה מיידית ומוחשית, וכמוצא אחרון הוא נאלץ לעשות שימוש בנשק לצורך הרתעתי בלבד", טען עורך הדין. "בעודו שוהה בחיק משפחתו נקלע מרשי לסיטואציה מסכנת חיים שחייבה אותו לפעול כפי שפעל אלמלא היה פועל כפי שפעל – ייתכן שמרשי לא היה נותר בחיים וסביר להניח שמשפחתו הייתה נפגעת".

"רבים ממהרים לשפוט את מרשי ולכנותו רוצח על סמך שמועות ועובדות לא מבוססות תוך התרת דמו ברבים ואחרים תופסים טרמפ על גבו ומשתפים את הקהל בהגיגי ליבם האוויליים", המשיך. "כתוצאה מכך נגרם למרשי נזק עצום שמתגבר בכל יום שעובר. המסע הקשה הזה רק בתחילתו".