אהוד ברק: נתניהו נשען על כהניסטים, לא נשב איתו

ברק ממשיך במתקפה על נתניהו שלטעמו חבר לכהניסטים משיחיים שגם יצחק שמיר היה יוצא מהכנסת כאשר היו עולים לדוכן במליאה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"ט

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: תומר נאוברג, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מסביר הבוקר (ראשון) את עיקרי משנתו ויחסו לליכוד בראיון לאריה גולן ברשת ב'.

"לא נשב בשום מצב עם נתניהו. המטרה שלנו היא להחליף את נתניהו וליצור גוש גדול שיפעל באנרגיה גדולה נגד נתניהו", אמר.

בדבריו מבקר ברק בחריפות את מה שהוא מגדיר כהתנהלותו של נתניהו המבצע "מתקפה על מערכת המשפט ועל זכויות האדם ומבצע השתלטות באמצעות מקורביו על התקשורת. הוא מקעקע את ערכי צה"ל".

לטעמו קיימת "ברית של אדם שאיבד כל מצפן ורסן עם אנשים משיחיים מאינם המתנחלים, שאיתם יש לי מחלוקת אבל הם אידאליסטים. הוא נשען על כהניסטים ששמיר היה יוצא ממליאת הכנסת כשהם היו עולים".

"ראה את הפקקים והתורים במחלקות המיון, זה מה שמעניין את הציבור שרוצה לשנות את המציאות שבה אין לילדים הזדמנות שוה וסיכוי לדיור לזוגות צעירים".

כשנשאל אודות הסיכוי לישיבת מפלגתו בממשלה יחד עם הליכוד ללא נתניהו השיב כי "את משטר נתניהו צריך להחליף. סביבו חבורה של אנשים חסרי עמוד שדרה. אין שם כלום. הם מתרפסים ומלחכים את פנכתו".

בהתייחס לסוגיה המדינית הבהיר כי המונח דמוקרטיה שאותו הוא מנכס למפלגתו גם בשמה החדש, ישראל דמוקרטית, שובר את המוסכמות בין ימין ושמאל: "אני בעד הסכם בסופו של דבר. שליטה מהים ועד הירדם תביא בהכרח למדינה שאינה יהודית או אינה דמוקרטית. זו אינה המדינת ישראל שעליה חלמו הרצל ז'בוטינסקי בן גוריון ורבין. הימין הקיצוני הסית את השנאה בישראל למשיחיות שקר שדוחקת את הקץ, מתגרה בכוחות עולמיים וזורעת שנאת חינם, שהביאו עלינו אסונות".