יוגב למשלחת עיתונאים:
בגלל ההתנתקות - דעת הקהל בישראל זזה ימינה

ח"כ מוטי יוגב נפגש עם עיתונאים זרים. ''נתנו לפלשתינים הזדמנות להקים מדינה והם בחרו להקים מדינת חמאס''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"ט

בגלל ההתנתקות - דעת הקהל בישראל זזה ימינה-ערוץ 7
מוטי יוגב והעיתונאים
צילום: דוברות

איראן מנסה לפגוע בישראל בכל דרך, כך אמר חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) למשלחת עיתונאים שהגיעה ארצה מאירופה.

לדבריו, בשנים האחרונות טהרן עושה מאמצים נרחבים להגיע למפגש כמה שיותר ישיר עם ישראל. "הם מממנים ומפעילים את הג'יהאד האסלאמי, את חמאס, את חיזבאללה. בשנה האחרונה הם גם מנסים להקים בסיס בסוריה ממנו יוכלו לפעול נגדנו".

עם זאת, הבהיר יוגב כי תוקפנותה של איראן אינה בעיה בלעדית של ישראל. "הגרעין האיראני מאיים על ישראל, על ארצות הברית - וגם על אירופה. פעילות הטרור שלה מכוונת כנגד ישראל, אבל גם זורעת חוסר יציבות בסעודיה, בעיראק ובתימן. אנחנו גם יודעים על מאמצים של משמרות המהפכה לבצע פיגועים על אדמת אירופה", אמר.

יוגב התייחס גם למצב הפוליטי בישראל ולמתיחות בעזה. "ההתנתקות הייתה טעות שהיום כולם מודעים אליה. זו הסיבה בגללה דעת הקהל בישראל הלכה ימינה. נתנו לפלשתינים הזדמנות להקים מדינה והם בחרו להקים מדינת חמאס. במסגרת ועדת החוץ והביטחון אנחנו בוחנים מקרוב את המצב".

יוגב אמר לכתבים הזרים כי בטווח המידי יש להפריד בין גורמי הטרור ובין האוכלוסייה האזרחית: "עלינו לתקוף את ראשי הטרור ולהשמידם ביד אחת, וביד השנייה לסייע לאוכלוסייה המקומית להקים מנהיגות אכפתית שמתחשבת בצורכי האזרחים, שדואגת ראשית כל לכלכלה ולפרנסה. הפלשתיני הממוצע רוצה חיים טובים, לא להקים מדינה פלשתינית. זה נכון גם ביהודה ושומרון. עלינו לקחת אחריות על, ביטחונית והומניטרית, ברצועה, כדי לשפר את ביטחון אזרחינו ואת מרקם החיים של האזרחים הפלשתיניים".

בתשובה לשאלה בנוגע ליחסה השלילי של ישראל כלפי המסתננים, אמר יוגב כי אחד הפתרונות עליהם עובדת מדינת ישראל הוא שיפור המצב במדינות המוצא: "בשנים האחרונות ישראל חוזרת לאפריקה, ובונה קשרים חדשים וחזקים עם המדינות השונות ביבשת דרך פיתוח חקלאות, תעשיות מים וחשמל. אירופה מתמודדת עם אתגר דומה. אם יהיה טוב יותר במדינות מהן הם מגיעים, אולי לא יזדקקו להגר צפונה.

"ישראל היא מדינה קטנה, עם אופי ייחודי, מדינה יהודית ודמוקרטית. אנחנו פועלים כדי לאפשר למסתננים שכבר נכנסו ארצה חיים טובים בזמן שהם פה, אבל הם יצטרכו לחזור לביתם בסופו של דבר, לא נוכל לתת לשנות את אופי המדינה".