"שלא יהפכו אותנו לאנשים הרעים בסיפור"

יוסי חברה שבתו עברה התעללות בגן של מעודה: "בתי בת 3.5 וכבר תצטרך טיפולים פסיכולוגיים. מי שפוגע בחסרי ישע לא מוגדר כאדם מבחינתי"

103FM , ד' בתמוז תשע"ט

מתעללת בילדים
מתעללת בילדים
צילום: דוברות המשטרה

בעקבות הצתת ביתה של כרמל מעודה והחשדות בגין התעללותה בילדים בפעוטון בראש העין, יוסי חברה שבתו עברה התעללות בגן של מעודה, שוחח עם אילה חסון על מקרה ההצתה ועל הפרשה: "מי שפוגע בחסרי ישע לא מוגדר כאדם מבחינתי. הגננת מונעת מרוע וסדיזם, והיא צריכה לשבת מאחורי הסורגים".

חברה הבהיר כי הוא "מגנה אלימות", אבל הוא אינו ממהר להזיל דמעות על הוריה של כרמל וביתם שנשרף. "ההורים שלה ראו שהילדים שלנו נפגעו ולא עשו דבר, אז שלא יהפכו אותנו לאנשים הרעים בסיפור. אנחנו הקורבנות".

אכן יהיה מעוות להפוך את הסיפור.

"הם עלו על גל של התמסכנות וקורבנות. אנחנו מגנים אלימות כלפי המשפחה המורחבת שאינה מעורבת, אבל דורשים ממשטרת ישראל לזמן את אביה ואמה של כרמל. למשטרה יש חומרים נגדם, אז שלא ישחררו אותם אחרי עשר דקות של חקירה".

האם גם הוריה של כרמל מעורבים?

"אנחנו זיהינו את הוריה בסרטונים. אתם לא מכירים אותם אבל אנחנו כן. אני מודיע לכם שגם אבא וגם אמא של כרמל מופיעים בסרטונים האלה. היא מתעללת בילדים שלנו לנגד הוריה והם לא עשו דבר כדי לעצור אותה".

מדוע המשטרה לא עוצרת את ההורים?

"הם נמצאים בתמונה כשהיא מתעללת בילדים. נקודה".

ולמרות הפרסומים כי מי שנחשד בהצתת הבית הוא קרוב לאחד ההורים בגן, חברה טען בתוקף כי החשוד אינו קשור לאף אחד מהורי הגן, והוסיף: "ברגעים אלה אנחנו נמצאים בבית המשפט ומצפים ממנו שיעשה את עבודתו. אשתדל לכבד את בית המשפט גם כאשר אשמע את הדברים הקשים, אבל אני לא אחראי על אנשים אחרים".

קשה לדמיין מה עובר על ההורים שנתקלים בפניה של מעודה מאז פורסמו פרטי הפרשה. "ראינו אותה רק בדיונים והטחנו בה שהיא שטן, מפלצת וחלאה", סיפר חברה, "היא פגעה בחסרי ישע והיא בכלל לא מוגדרת כאדם מבחינתי. בדיון הראשון, כשהיא עדיין לא הבינה את חומרת המעשים ולא הבינה מה מתוחלל במדינה, היא חייכה לנו בפנים והישירה מבט. בדיונים הבאים זה כבר לא קרה. מעודה כבר הגיעה מכוסה בפנים. היא מונעת מסדיזם".

מה שלום בתך?

"מתאוששת. בתי בת שלוש וחצי וכבר תצטרך טיפולים פסיכולוגיים. בלילות היא מתעוררת בצרחות. אנחנו נרים את הילדה שלנו ונעזור לה, וככה גם עם כל הילדים האחרים. אנחנו כאן כדי שזה לא יקרה יותר".