'המטרה: להוסיף 5 מנדטים לגוש המהפך'

יו"ר העבודה הנבחר, עמיר פרץ, סיפר על פגישותיו עם ראשי המפלגות בשמאל-מרכז ועל התכניות לבחירות הקרובות.

רפאל לוי , ד' בתמוז תשע"ט

יו"ר העבודה הנבחר, עמיר פרץ, התראיין היום (ראשון) לערוץ הכנסת וסיפר על תכניותיו לבחירות הקרובות.

בתחילת הראיון התייחס פרץ לשרה לשעבר אורה נמיר שהלכה לעולמה היום. פרץ סיפר כיצד היא ליוותה בתחילת דרכו בבחירות לעיריית שדרות ובערכים המשותפים להם.

על הפגישה היום עם בני גנץ אמר פרץ כי אפשר להדגיש את ההבדלים בין המפלגות גם ללא התגוששות. כך למשל הדגיש שבכחול לבן ישנו גם משה יעלון שהוא איש ימין ויאיר לפיד שהוא קפיטליסט: "אנחנו מפלגה שיש לה תפיסת עולם ברורה בשני הדגלים - הדגל החברתי ודגל הביטחון והשלום

פרץ הדגיש את ההבדלים בינו ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ומפלגתו 'ישראל דמוקרטית', אך לא פסל אפשרות חבירה ביניהם, "ברק בתפיסותיו הכלכליות חברתיות רחוק מאיתנו. קיימתי איתו שיחות לאחר שלמעלה מעשר שנים לא דיברנו".

"ניקינו שולחן פרקנו את כל הסוגיות האישיות ואני הודעתי מבחינתי הודעתי שמשקעים הם לא תכנית עבודה ואני רוצה להביט באחריות על מה מדינת ישראל צריכה".

פרץ הסביר כיצד על קהל היעד אליו הוא מכוון: "המטרה המרכזית שלי היא אחת להוסיף לגוש חמישה מנדטים. שני מנדטים אני מתכוון להביא מהמגזר הערבי והדרוזי שהם לא הצביעו ולכן הם תוספת לגוש. עוד שלושה מנדטים ממאגר הקולות שהצביעו עבור אורלי לוי וכחלון. החמישה מנדטים האלה אמורים להיות הטריגר של כל הגוש לעשות מהפך במדינת ישראל. אם הסכם והסדר עם גורם כלשהו משרת את המטרה הזאת נעשה כל מאמץ".