צפו: עימות בועדת החינוך של הכנסת חזקי ברוך

לאחר דיון סוער שנמשך כחמש וחצי שעות, הצביעה ועדת החינוך רק על חלק מתשלומי ההורים.

עשרה חברי כנסת הצביעו בעד הצעתו של יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי, ואישרו גבייתם של שלושה רכיבים בתשלומי ההורים: ביטוח תאונות אישיות, פרויקט השאלת ספרי לימוד ומפעל ההזנה (ארוחות המסופקות במסגרת חוק ארוחה יומית לתלמיד). ח"כ אחד נמנע ושני חברי כנסת נמנעו.

דיון נוסף יתקיים בעוד מספר ימים בנוגע ליתר תשלומי הרשות וביניהם סל תרבות, מסיבות סיום, מסיבות כיתתיות, פורום ועדי ההורים היישובים וטיולים.

ח"כ מרגי הצהיר במהלך הדיון, "לא אתן לשנת הלימודים להיפתח כסדרה ללא השוואת תקצוב גני הילדים בחינוך המיוחד של מוסדות המוכש"ר לתקצוב גני הילדים הממלכתיים".

ח"כ יצחק פינדרוס הסביר את ההתנגדות ואמר, "הוועדה התכנסה בעקבות בקשה שלך (ח"כ מרגי) ועוד ראשי סיעות בעקבות דיון שהיה בוועדת הכספים אני מזכיר לכם שהדיון בועדת כספים היה על היחס למוכש"ר בחינוך המיוחד ועל היחס לגננות במוכש"ר".

לדבריו, "הדיון עכשיו הוא על נושא אחר, על תשלומי הורים ולכן אנחנו לא מצביעים עד אשר יצביעו על הנושא שבשבילו הוקמה הוועדה ואני קורא ליו"ר הוועדה לדחות את ההצבעה עד שהנושא המרכזי שבגללו הוקמה הוועדה יסודר".

חברת וועדת החינוך, ח"כ עידית סילמן (הבית היהודי) אמרה כי "אחרי דיון שנמשך שש שעות, החליטה סיעת כחול-לבן לא לאשר הצבעה קריטית עבור ילדי ישראל- סלי התרבות והטיולים. המשמעות היא פיטורי אלפי עובדים, בתי ספר בלי טיולים, הצגות, ופעילויות תרבות שונות".

"כמובן, מי שיפגע ראשון יהיו האזרחים החלשים ומעמד הביניים, שלא יוכלו לספוג את הנזק ולממן זאת מכיסם הפרטי. ביקשנו לאור המצב דיון מיוחד כבר ברביעי הקרוב להצבעה על הסעיפים שלא אושרו היום בגלל סיעת כחול-לבן. עד אז, נקווה להצליח במו"מ ולגבש רוב לנושא".

לדבריה, "אזרחי ישראל צריכים להגיד להם דבר אחד פשוט: מי שיפגע בפתיחת שנת הלימודים, בתרבות, באלפי עובדים ובכיס הפרטי של כל משפחה- ישלם על כך ביוקר ביום הבוחר. שר החינוך ויו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ ואני נמשיך להילחם שכל ילד בישראל יקבל את מה שמגיע לו ללא יוצא מן הכלל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו