מסי יפרוש שוב מנבחרת ארגנטינה?

אחרי שמתח ביקורת קשה על איגוד הכדורגל הדרום-אמריקאי, הכוכב הארגנטינאי עשוי לספוג עונש השעיה גדול שיביא לסיום דרכו בנבחרת

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ט

מסי עם חבריו לנבחרת ארגנטינה
מסי עם חבריו לנבחרת ארגנטינה
צילום: רויטרס

רק לפני שלוש שנים סערו ארגנטינה והכדורגל העולמי כולו כשכוכב הכדורגל הגדול ביותר בעולם, כוכבה של נבחרת ארגנטינה וקבוצת ברצלונה, ליאו מסי, הודיע על פרישה מהנבחרת הלאומית של מדינתו.

היה זה עם סיום טורניר קופה-אמריקה, טורניר הכדורגל הגדול של הכדורגל הדרום-אמריקאי, המקביל לטורניר היורו האירופי ומהווה אבן דרך חשוב עבור הנבחרות והתושבים בדרום אמריקה.

היה זה במסגרת טורניר הקופה-אמריקה 2016 שציין 100 שנים להקמת ההתאחדות לכדורגל הדרום-אמריקאית, 'הקונמבול'. מסי ונבחרתו שוב כשלו ברגע האמת כשהפסידו במשחק הגמר של הטורניר היוקרתי בתום דו-קרב פנדלים לנבחרת צ'ילה בפעם השניה ברציפות, ושוב בפנדלים, כמו בגמר הקופה שנה לפני כן.

מאז הספיק מסי לחזור למדי הנבחרת הארגנטינאית כשזה קיווה סוף סוף לעשות את מה שמצפים ממנו רבים בעולם הכדורגל העולמי, בטח מאוהדי נבחרתו - להוביל את ארגנטינה לזכיה בתואר ולהשתוות סוף סוף לכוכב הגדול של ארגנטינה, דייגו מראדונה.

לצערו של מסי ולצער אוהדי נבחרת ארגנטינה, הכוכב הגדול שוב לא הצליח ושוב נכנע ללא אחרת מאשר צ'ילה. הפעם הכניעה הגיעה בדמות כרטיס אדום שספג מסי במהלך המשחק מול צ'ילה על מקומות 3-4, כשזה התעמת עם מגן צ'ילה וספג בכך כרטיס אדום ישיר.

מיד לאחר המשחק סרב מסי לקבל את מדליית הארד כשקבוצתו ניצחה את הנבחרת הצ'יליאנית, ומתח ביקורת קשה על שחיתות לכאורה של התאחדות הכדורגל הדרום-אמריקאית.

בדבריו אמר מסי כי הגביע מלכתחילה יועד לברזיל, כשזו אכן זכתה בו הלילה כשגברה בגמר על פרו בתוצאה 1:2.

ב"קונמבול", התאחדות הכדורגל של דרום אמריקה שמארגנת את הטורניר, לא מתכוונים לעמוד מנגד ולשתוק נוכח הביקורת הקשה של הכוכב הארגנטינאי, ואלה שוקלים להעניש בצורה קשה את הכוכב ולהטיל עליו עונש השעיה של שנתיים ממשחקי הנבחרת. המשמעות של הרחקה שכזו היא שמסי יחמיץ לא רק את מוקדמות מונדיאל 2022, אלא גם את הקופה אמריקה הבא שייערך רק בעוד שנה, בין היתר במדינתו שלו.

בנבחרת הארגנטינאית מגבים את כוכבם הגדול, כשנשיא התאחדות הכדורגל של ארגנטינה, קלאודיו טאפיה, ענה בתשובה לעיתונאים על דבריו של מסי כי "אני לא יכול לדבר על זה - ישעו אותי לשנתיים".

לא רק זאת, אלא שאם מסי אכן יושעה לשנתיים, הוא יהיה כבר בן 34 ובשלהי הקריירה שלו, דבר שעשוי להביא למעשה לסיום הקריירה שלו ללא אף תואר עם הנבחרת הלאומית.

בתגובה הרשמית לדבריו של מסי, הקונמבול פרסמו הודעה ובה נכתב: "בכדורגל לפעמים מנצחים ולפעמים מפסידים. זו נקודת המוצא של המשחק, וחייבים לקבל אותה תמיד בכבוד. זה נכון גם לגבי החלטת שופטים, שבסופו של דבר הם אנושיים ויכולים גם לטעות. בלתי מתקבל על הדעת לפקפק באמינות של השופטים ושל התחרות. כל 12 הנבחרות המשתתפות זכו ליחס זהה ולתנאים זהים. ההאשמות שהועלו היום הן חוסר כבוד לטורניר, לשחקנים שמשתתפים בו ולראשי קונמבול".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il