פסטיבל הלדינו בסמטאות צפת
פסטיבל הלדינו בסמטאות צפת צילום: קובי פינקלר

הלאדינו חוזר לצפת. שלושה ימים ססגוניים, עתירי לאדינו יתקיימו בצפת במסגרת פסטיבל הלאדינו הראשון.

הפסטיבל, יתפרס ברחבי העיר העתיקה, בתי הכנסת והמדרחוב בצפת, יכלול מופעי רחוב, 3 במות גדולות שיפעלו מידי ערב, פיוטים בבתי הכנסת העתיקים, אמנים מובילים, מופעי ילדים, סיורים מודרכים ברחבי צפת לאורך היום והלילה, הרצאות וקולינאריה אותנטית ברוח הלאדינו במתחם פודטרקים מיוחד ועוד.

לדינו גם בטעמי צפת
צילום:קובי פינקלר

על פי ההיסטוריה בצפת דיברו לאדינו וחיו לאדינו- שירה, פיוטים בבתי הכנסת, לבוש, מאכלים ותרבות החיים בכללה. ראש עיריית צפת שוקי אוחנה החליט להחיות את המסורת העתיקה ולהחזיר את העיר צפת לשורשים באמצעות פסטיבל ססגוני ובינלאומי בן שלושה ימים מלאי לאדינו. אל הפסטיבל שהגה יחד עם זאב פרל, רתם ראש העיר שוקי אוחנה גם את רשות הלאדינו.

במסגרת הפסטיבל החליטו לקיים מופעים מיוחדים על טהרת הלאדינו וכן שילובים בין אמני לאדינו לזמרים מובילים.


על מנת ליצור חוויה לכל המשפחה הפסטיבל ישלב גם מופעי ילדים- ילדינו מופע מיוחד ובנוסף, יתקיימו לאורך כל ימי הפסטיבל סיורים במנהרות מהמאה ה16 בלבנות ולהבנות, סיורים של רוח צפת ברחבי העיר העתיקה, הרצאות במרכז הקבלה ומרכז הרמב"ם ועוד.

מדובר בשנה ראשונה לפסטיבל העתיד להפוך למסורת בעיר עם מופעים מרשימים במספר במות ובסמטאות העיר העתיקה בהשתתפות אמנים מובלים מהארץ והעולם בין התאריכים 16-18.7, י"ג-ט"ו בתמוז.

בחודש הבא, עתיד להתקיים פסטיבל הכליזמרים ה32 בתאריכים 12-14.8, שיתפרס על פני 5 במות ומופעי רחוב במוקדים שונים ברחבי העיר. לצד נגני הכליזמרים יתקיימו שלך מופעים מיוחדים
וכן בנוסף יתקיימו סיורים מודרכים ברחבי העיר העתיקה, הרצאות ושלל סדנאות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו