מרכז הרב עם הראי"ה לעתיד

אם הישיבות הציוניות, ישיבת מרכז הרב המונה כ-600 תלמידים, יוצאת לקמפיין גיוס המונים ייחודי, על מנת לגדול ולהתרחב ברוח ובחומר.

תגיות: מרכז הרב
בשת"פ עם מרכז הרב , ה' בתמוז תשע"ט

ישיבת מרכז הרב בירושלים יוצאת לקמפיין גיוס המונים ייחודי, על מנת לגדול ולהתרחב ברוח ובחומר.

בישיבת מרכז הרב לומדים בחורים ואברכים רבים, המהווים את השדרה המרכזית של עולם התורה הציוני- דתי. רבים מבוגרי הישיבה מחזיקים במשרות רבניות חשובות בארץ ובגולה, ואחרים אוחזים בעמדות מפתח במדינת ישראל.

מתוך הערכה למסירות הנפש של אברכי הישיבה על לימוד התורה, ומתוך הבנה שמתוכם יצאו מנהיגיו הרוחניים של הדור הבא - מעלה מבצע גיוס ההמונים על דגלו את העלאת מלגות הקיום לאברכים. אברכי הישיבה מקבלים כיום מלגה זעומה. על מנת לאפשר לאברכים להמשיך להתפתח מבחינה רוחנית, וכדי שיוכלו לשקוד על לימוד התורה מתוך רווח וללא הפרעות – שמה לה הישיבה למטרה להעלות את מלגות האברכים הקיימות בצורה ניכרת. יעד העלאת מלגות האברכים נקרא בקמפיין "מרכז הקודש".

ישיבת מרכז הרב מונה כיום כ-600 תלמידים. רק בשנה החולפת הגיעו לישיבה למעלה ממאה תלמידים חדשים לשיעור א', ובית המדרש נעשה צר מלהכיל את כמות הלומדים. כתוצאה מכך, החליטה הישיבה לבנות הרחבה חדשה לבית המדרש. בניית הרחבה זו כרוכה כמובן בעלויות גבוהות, בתוספת עלויות הריהוט והספרים הנצרכים למקום החדש.

על מנת לקלוט את התלמידים החדשים הרוצים להצטרף לישיבה, צירפה הישיבה לקמפיין יעד הנקרא 'מרכז החיים' – הכולל הרחבה של מבני הפנימיה וחדר האוכל. מפאת צפיפות המקום בחדר האוכל, אוכלים כרגע התלמידים בשתי משמרות. כמו כן, בחורים שתאריך חתונתם נקבע לתחילת השנה, לא קיבלו מיטה בפנימיה בתחילת חודש אלול, אלא היו צריכים למצוא לעצמם מקום לישון.

ישיבת מרכז הרב, אם הישיבות הציוניות, יוצאת כעת בקריאה מיוחדת, ופונה לציבור הרחב בבקשה לקחת חלק ולהירתם למען הגשמת החזון הגדול של תורת הגאולה של הרב קוק, כדי להמשיך לגדול ברוח ובחומר, ולהיות שותפים בלימוד התורה של הלב הפועם של הציונות הדתית.