בנט ושקד אהודים בליכוד, מוזמנים להתמודד בפריימריז

ח"כ שרן השכל לא מצטרפת לבכירים בליכוד הקוראים לראש הממשלה לשקול מחדש את שיריון שקד וממליצה לה להמתין בחוץ עד לפריימריז הבאים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ט

שרן השכל
שרן השכל
Photo by Miriam Alster/FLASH90

חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד) לא חושבת שהצבתה של השרה לשעבר איילת שקד ברשימת הליכוד, תשפר את מצבה של המפלגה.

"אני לא חושבת שאיילת שקד היא זו שתביא את המכה. האתגר העיקרי הוא להוציא את מצביעי הליכוד החוצה. אם ב-4 השעות האחרונות של הקמפיין הקודם לא היינו קוראים לכולם ומוציאים אותם מהבית, היינו מפסידים את הרוב והמנדט היה ניתן כנראה לבני גנץ", אומרת השכל בראיון לערוץ 7.

לדבריה, "ראינו את הנהירה החוצה של המצביעים שלנו והצלחנו להגיע לשיוויון 35, אבל שום דבר לא בטוח. איילת לדעתי, לא תעשה את ההבדל. המפלגה הקודמת שלה לא עברה את אחוז החסימה, אז איך כעת היא תביא לנו עוד חמישה מנדטים שדרושים לנו? אני לא מזלזלת חס וחלילה ואיילת מאוד אהודה על אנשי הליכוד".

"אני אמרתי עוד לפני הבחירות הקודמות שהמקום של איילת וגם של בנט הוא הליכוד. לפני הבחירות אמרתי להם לא להרכיב מפלגה נוספת ולהתמודד בפריימריז של הליכוד. אם הם היו מתמודדים, לדעתי חברי הליכוד מאוד אוהבים אותם והם היו נכנסים לחמישייה הראשונה. הליכוד היא תנועה דמוקרטית. גם אם ראש הממשלה מעוניין בשיריון זה חייב לעבור את אישור מרכז הליכוד.

''איילת ובנט החליטו לא להתמודד אצלנו והמפלגה שלהם נכשלה. עכשיו לבקש מחברי הליכוד לדלג על כל ההליך הדמוקרטי שלנו ולהכניס אותם לתוך הרשימה? זה לא הוגן. יש להם מקום במפלגה ואם זה הבית שלהם, שימתינו שנתיים-שלוש יתמודדו וייכנסו בחמישייה או בעשירייה הראשונה של הליכוד", מוסיפה השכל.

לדעתה אם שקד ובנט מחליטים להתמודד בסיבוב הזה, הם צריכים לאחד סביבם את כל המפלגות מימין לליכוד. "אני חושבת שיש המון פוליטיקאים עם הרבה מאוד אגו. כל מפלגת ימין חושבת שהיא תביא מנדטים. מי שרוצה להיות בליכוד שיצטרף להליך הדמוקרטי שלה. מי שלא התמודד אצלנו, שיוותר על האגו, שיתחבר ביחד ושיבנו מפלגת ימין אחת גדולה שלא תסכן את קהל המצביעים שלנו. הציבור שלהם אמר להם שאם לא יתאחדו הם לא יעברו את אחוז החסימה".

ח"כ השכל אינה מתרשמת מהסקרים שמראים כי לליכוד אין רוב להקמת ממשלת ימין. "הייתי חושבת האם להסתמך על סקרים. הם הוכחו כלא בדיוק מדוייקים. עם זאת, אנחנו מרגישים את השטח וברור שיש נפילת מתח. המון אנשים בציבור הישראלי מאוד לא מרוצים מהמצב שבו אנחנו הולכים לבחירות חוזרות וזה גם מייאש אותם מבחינת הליכה לקלפי והצבעה נוספת".

לשאלה האם הליכוד חותר לממשלת אחדות היא עונה, "המטרה שלנו בקמפיין היא להוציא את האזרחים החוצה כדי שנוכל לקבל בחזרה את המנדט מהם. אני מאוד מקווה שנוכל לצאת עם רוב קואליציוני מוחץ ובמידה שלא נצטרך לשמוע למה שהציבור אומר ולחבור לחלק ממפלגות המרכז שקמות ועוד יצוצו כנראה בחודש הקרוב".