נועה רוטמן: נתניהו מתנקש בדמוקרטיה הישראלית

נכדתו של יצחק רבין שהצטרפה למפלגתו של אהוד ברק משתלחת בראש הממשלה: "תפס את הציבור הישראלי כבני ערובה על מנת להציל את עורו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ט

נעה רוטמן
נעה רוטמן
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

נעה רוטמן, מועמדת ברשימת ''ישראל דמוקרטית'' של אהוד ברק, תוקפת בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בציוץ שפרסמה בחשבון הטוויטר שלה, הסבירה רוטמן מדוע החליטה ''לקפוץ'' למים הפוליטיים. ''אני בת 42. אמא לעומר אלונה ועמליה, נשואה לאלדד. תסריטאית ויוצרת. עורכת דין. ציונית. ליברלית. וכן, גם הנכדה של. גאה בייחוס המשפחתי. בחיבור הערכי לדמוקרטיה, עשייה ציונית, הקרבה ולקיחת אחריות, צניעות וסולידריות''.

היא השתלחה בנתניהו ובממשלתו: ''גם אני ישבתי על הגדר והתבוננתי איך המנוולים משנים את השיטה. איך חשוד בפלילים תפס את הציבור הישראלי כבני ערובה על מנת להציל את עורו ומוכן להתנקש בדמוקרטיה הישראלית בשידור חי. איך מערכת הבריאות קורסת. איך החינוך לגיל הרך מופקר ולא מטופל. איך העוטף בוער והחקלאים מתמוטטים.

''איך החינוך הציבורי משלב בתוכו יותר אלמנטים מן הדת ופחות מהמדע. איך אוכלוסיות שלמות נזנחות. איך אנחנו משעממים את המנהיג שלנו עם הבעיות שלנו. ומעל הכל וכל הזמן, איך הוא משסה אותנו אלה באלה. איך השיח הדרדר''.

רוטמן, נכדתו של יצחק רבין, טענה עוד כי ''גל שנאה שטף את הארץ האהובה שלנו. מדינה שקמה מאפר המשרפות למשימת קיבוץ הגלויות, במאמץ ציוני ובמחיר אדיר. סט הערכים הבסיסי שלנו מוקרב פעם אחר פעם, בלב גס ובעבור אינטרסים צרים. לא סופרים אותנו. הדמוקרטיה בסכנה. המפעל הציוני בסכנה. מחליפים את שלטון נתניהו. יצאנו לדרך. בואו''.