אולטימטום מהרבנים? לא היה ולא נברא

הרב אליהו והרב סדן מבהירים כי לא דרשו מנפתלי בנט להתנער מתמיכה ברבני צהר או מתמיכתו בגיוס בנות לצה''ל.

ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ט

הרב אלי סדן
הרב אלי סדן
צילום: בני דוד

במכינה הקדם צבאית ''בני דוד'' ביישוב עלי מבהירים כי ראש המכינה הרב אלי סדן לא דרש מבנט להתנער מתמיכה בארגון רבני צהר או מתמיכתו בגיוס בנות לצה''ל.

''בהמשך לדיווח השקרי על כך שלרב אלי סדן יש קשר כלשהו למכתב רבנים או אולטימטום לבנט בנושא גיוס נשים או בנושא צהר – נבקש להבהיר באופן חד משמעי כי לא היו דברים מעולם", נמסר מהמכינה.

''מדובר בשקר נוסף שמטרתו להציג את מכינת עלי ואת הרב אלי סדן כקיצוניים. נבהיר כי כל פרסום וחיבור של הרב אלי לאולטימטום בנושא גיוס נשים או בנושא צהר הינו על דעת המפרסם ופרסום שקרי מהסוג הזה ייתבע בדיבה באופן מיידי", הוסיפו ב"בני דוד".

גם רבה של צפת הרב שמואל אליהו הבהיר כי לא דרש מ"הימין החדש" להפסיק לתמוך בחיילות צה''ל. ''ראיתי את הידיעה הזו ב-ynet וזה מדהים כל פעם מחדש. איך כתבת יכולה להעלות כתבה באתר כל כך ראשי בלי לטרוח כלל לשאול אותי האם זה נכון. אם את מזכירה את שמי ולא שאלת בכלל באם זה נכון.
ובכן, לא היה ולא נברא.

"יש לי הרבה נקודות הסכמה עם בנט ויש גם נקודות מחלוקת. לא הצבתי אולימטום כי אני לא משתתף במשא ומתן. בהחלט קראתי לצירוף ולאיחוד בין כל הכוחות כי אחדות גם בימין וגם בשמאל. בשביל מה לריב אם אפשר להסתדר.

"בהחלט יש לי דעה מאוד ברורה בנושא גיוס נשים. אבל אין לזה קשר למו"מ הפוליטי. אם יהיה לי מה לומר לא אומר אותו בעיתון. בקיצור, הפרסום הזה הוא ממש פייק. למי היה אינטרס לפרסם את הפרסום הזה? עלו בדעתי כמה שמות. לא רוצה לחשוד בכשרים", הוסיף הרב אליהו.