נסגר התיק נגד פעיל השמאל הקיצוני

תיק החקירה נגד פעיל השמאל הקיצוני גיא הירשפלד, אשר הטריד לכאורה תושב מבואות יריחו נסגר מ'חוסר ראיות'. עו"ד בלייכר: נערער.

אלירן אהרון , ו' בתמוז תשע"ט

נסגר התיק נגד פעיל השמאל הקיצוני
נסגר התיק נגד פעיל השמאל הקיצוני
צילום: ללא

תיק החקירה נגד פעיל השמאל הקיצוני גיא הירשפלד נסגר מ'חוסר ראיות מספיקות', זאת לאחר שתקף, הטריד וקילל זוג מהיישוב מבואות יריחו בבקעת הירדן לעיני המצלמה.

הירשפלד כינה אותם 'טרוריסט' ו'אשתו של טרוריסט', תקף את הגבר, הטריד את האישה ופרסם את תמונותיהם בחשבון הפייסבוק שלו.

בעקבות תלונת הזוג שהוגשה על ידי עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הורחק הירשפלד ממבואות יריחו, אך משערער על תנאי ההרחקה חזרה בה המשטרה ותנאי ההרחקה בוטלו. כאמור, המשטרה החליטה לאחרונה לסגור את התיק נגדו.

עו"ד בלייכר מסר, "אנו דורשים את מיצוי הדין עם הפרובוקטורים שפועלים כדי למרר את חיי התושבים היהודים. מדובר כאן במקרה של פגיעה בוטה וחמורה בבני הזוג, הדברים מצולמים ואין כל סיבה הגיונית שלא להעמיד לדין את החשוד. אי העמדה לדין של גיא הירשפלד תאפשר לו להמשיך במעשיו הפוגעניים ולהמשיך לערער את ביטחון התושבים".

נזכיר כי במכתב התלונה ששלח עו"ד בלייכר למשטרה תואר המקרה. לפני כשלושה חודשים נסעו בני הזוג ברכבם סמוך לישוב מבואות יריחו, שם "נתקלו בפרובוקציה חמורה של האנרכיסט הירשפלד אשר נקט באלימות, איומים, נאצות ונוסף על הכל הטרדה מינית של מרשתי".

לדבריו, בני הזוג עצרו את רכבם כדי שהבעל יוכל לשוחח עם רועי צאן שהכיר. "או אז הגיע למקום האנרכיסט הנילון והחל להתגרות במרשתי ולהטרידה. הנילון הקרב בצורה מאיימת לעבר מרשתי אשר ישבה בתוך הרכב העומד".

כשהבעל ראה זאת הוא "חש במהירות לעזרת אשתו וחצץ בגופו באופן פסיבי בין הנילון למרשתי, כל זה בזמן שהנילון מנאץ את מרשי במילות גנאי ובביטויים אנטישמיים, וקורא להם בין השאר 'טרוריסט', 'חברה ואשתו של טרוריסט'. מרשי הותקף על ידי הנילון בעת שחצץ בגופו בין חלונה של מרשתי לבין הנילון שניסה כל הזמן לגשת לכיוונה".

בשלב מסויים צעק הירשפלד לעבר האישה פעמים רבות 'תעשי לי לייק, תעשי לי לייק אל תבאסי", בזמן שהוא מעלה את תמונתה לפייסבוק ומתאר אותה כאשתו של טרוריסט. הגבר התקשר למשטרה בעת האירוע, ורצה לחכות במקום עד הגעת הניידת. לאורך כל ההתרחשות סבב הירשפלד סביב רכבם של בני הזוג, כשהוא מנסה לעבור את הגבר ולהגיע לאישה.

בהמשך הצליח הירשפלד לעבור את הגבר, לרוץ לעבר האישה שישבה ברכב ולהיצמד לחלונה תוך הפרת המחרב האישי שלה. הירשפלד קרא לעברה "מה העניים? מה העניינים, הכל בסדר? ממני את לא צריכה לדאוג, אני דוגל בדרכי שלום".