תרגיל דליפת חומרים מסוכנים מרכבת
תרגיל דליפת חומרים מסוכנים מרכבת צילום: דוברות רכבת ישראל

רכבת ישראל בשיתוף כוחות משטרה, כיבוי והצלה, נציגי כי"ל וחברת הכימיקלים הברום, ביצעו אמש (שלישי) תרגיל לשיפור המוכנות לטיפול באירוע המערב חומרים מסוכנים.

התרגיל התקיים סמוך לתחנת הרכבת בלוד, ודימה אירוע בו אוטובוס פורץ שלא כחוק למפגש הכביש מסילה הסמוך לתחנה, לאחר הפעלת כל אמצעי האזהרה וירידת המחסום, ולאחר מכן נפגע מרכבת מטען המובילה ברום (חומר כימי מסוכן) שהחל לדלוף.

במהלך התרגיל, בידדו עובדי הרכבת את האירוע, דימו פינוי של תחנת לוד וסביבתה מנוסעים, והחלו בטיפול בדליפה, בהתאם לנוהל ובעזרת ציוד ייעודי המותקן בכל רכבת המובילה חומרים מסוכנים.

במקביל, עדכנו צוותי הרכבת בזמן אמת את פיקוד הרכבות הארצי, וזה פעל על פי הנוהל השמור לאירועים המערבים חומרים מסוכנים, עדכן את כל הגורמים הרכבתיים בארץ, ודיווח לכל כוחות החירום, ההצלה והגנת הסביבה.

מרכבת ישראל נמסר: "רכבת ישראל מובילה מידי שנה קרוב ל-10 מיליון טון מטענים, ומתוכם 1.5 מליון טון של חומרים מסוכנים בקרונות ייעודיים ומאובטחים, בתוואי מסילה המבודד ברובו מאיזורי מגורים ותעבורה. שינוע באמצעות רכבות מצמצם דרמטית את מספר המשאיות הנוסעות בכבישים ועלולות לסכן חיי אדם במקרה של דליפה או התנגשות. בתום התרגיל יבוצע תחקיר מקיף, במטרה להמשיך ולשפר את יכולות השינוע והמוכנות של רכבת ישראל".

צילום: דוברות רכבת ישראל
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו