מאסר עולם למוסלמי שרצח נערה יהודייה

​​​​​​​בית המשפט בגרמניה גזר מאסר עולם על מהגר עיראקי בן 22 שהורשע ברצח ואונס הנערה היהודיה סוזאנה פלדמן בת ה-14.

ניסן צור - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ט

מאסר עולם למוסלמי שרצח נערה יהודייה-ערוץ 7
גרמניה
צילום: רויטרס

עלי בשאר, מהגר עיראקי בן 22, נשלח למאסר עולם לאחר שהשופט בבית המשפט בעיר וויסבאדן במערב גרמניה הרשיע אותו באונס אכזרי ורצח של סוזאנה פלדמן, נערה יהודיה בת 14, בחודש מאי שעבר.

השופט יורגן בורק קבע כי "מדובר במעשה מרושע במיוחד. הנאשם לא הראה שום סימני חרטה אמיתית, והתנצלותו לאמה של הקורבן לא היתה כנה או רצינית. המילים שלך לא שיכנעו אף אחד בצוות השופטים או בבית המשפט הזה", אמר השופט בורק.

הוא גם קבע כי הרצח בוצע באכזריות מיוחדת, מה שיבטיח כי בשאר לא ישוחרר מהכלא לאחר 15 שנים, כמקובל במאסרי עולם בגרמניה.

סוזאנה פלדמן נעלמה בחודש מאי בשנה שעברה. אמה, דיאנה, פירסמה תמונות של סוזאנה ברשתות החברתיות וביקשה את עזרת הציבור בחיפושים אחריה.

מספר שבועות לאחר מכן נמצאה גופתה של פלדמן קבורה במעבה אדמה ליד פסי רכבת בעיר הולדתה מיינץ. זמן קצר לאחר גילוי גופתה של פלדמן, נעצר עלי בשאר, שהיגר לגרמניה עם משפחתו מעיראק בשנת 2015, אך נמלט חזרה לעיראק לאחר הרצח.

מפקד המשטרה הגרמנית, דיטר רומן, ניצל את קשריו האישיים עם רשויות הכורדים בצפון עיראק על מנת להסגיר לגרמניה את בשאר שהואשם כי הוא עומד מאחורי אונס והרצח האכזריים.

בשאר אומנם הודה ברצח אך הכחיש כי אנס את פלדמן. השופטים דחו את ההכחשה והרשיעו אותו באונס ורצח אכזריים. המקרה עורר כותרות גדולות בתקשורת הגרמנית והעולמית, וגרר הפגנות ענק של אנשי הימין הקיצוני בגרמניה נגד כניסת מהגרים למדינה.

אמה של פלדמן, דיאנה, פירסמה מכתב פתוח בעיתון הגרמני "בילד" בו כתבה כי "אני כבר קיבלתי את מאסר העולם שלי, למרות שאני לא אשמה. מה שנעשה לבתי לעולם לא ייסלח".