ריבלין: אתם המעבדה היוצרת של העתיד שלנו

נשיא המדינה אירח את אירוע סיום השנה של "תו תקווה ישראלית", המעניק לבתי ספר תשתית מקצועית ואפקטיבית לקידום חינוך לשותפות.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ט

תקווה ישראלית
תקווה ישראלית
צילום: חיים צח / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח היום (רביעי) את אירוע סיום השנה של "תו תקווה ישראלית".

"תו תקווה ישראלית" הינו מהלך עומק שנעשה בהובלת מרכז אקורד לפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה העברית. המהלך נועד להעניק לבתי ספר תשתית מקצועית ואפקטיבית לקידום חינוך לשותפות, ברוח חזון "תקווה ישראלית".

הפיילוט הארצי מתקיים זו השנה השלישית בעשרה בתי ספר, ובמקביל אליו מתקיים פיילוט רשותי לראשונה בעיריית תל אביב-יפו. "תקווה ישראלית בחינוך" היא מיזם משותף בהובלת בית הנשיא ובשותפות עם משרד החינוך ופורום לאוטמן - כחלק מתכנית הדגל של נשיא המדינה לחיזוק השותפות והממלכתיות בחברה הישראלית.

באירוע השתתף ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, ומנהלי בתי הספר הלוקחים חלק במיזם.

הנשיא פתח ואמר: "האירוע הזה, הוא כולו מחשבה על העתיד שלנו ושל ילדינו, ואתם יקיריי, בהרבה אומץ ומחויבות, לקחתם על עצמכם להיות המעבדה היוצרת של העתיד הזה. עתיד שבו הילדים והילדות שלנו יחושו ביטחון וגאווה בזהות האישית שלהם ויחלקו גם שפה שניה, ישראלית, משותפת. עתיד שבו הם ידעו להסכים שלא להסכים במגוון נושאים ותחומים, ועדיין יצליחו להמשיך ולבנות כאן יחד חברה וכלכלה יוצרות ומשגשגות. עתיד שבו הם יחלקו עקרונות בסיסיים של הוגנות ושוויון, של אחריות משותפת, ויבטיחו את עתידה של מדינת ישראל, כמדינה יהודית ודמוקרטית בדיבור אחד".

"אני מבקש לנצל את ההזדמנות כדי לברך ולהוקיר באופן מיוחד את עיריית תל אביב ואת כלל הגורמים המעורבים, בהיותה העיר הראשונה שלקחה על עצמה להוביל מודל של שותפות ולשלב אותו כמהלך רשותי מקיף בבתי הספר בעיר", הדגיש הנשיא בדבריו ופנה אל ראש העיר, חולדאי: "המהפכה שאתם מובילים בעיר בתחום החינוך, היא מודל והשראה למדינת ישראל כולה". הנשיא ברך את המנהלים וצוותי החינוך שמובילים את הפרויקט זו השנה השנייה ואמר: "תודה לכם, כולכם, על המנהיגות, על האחריות, ועל התקווה הגדולה שאתם נוטעים בלב כולנו".

ראש עיריית תל אביב-יפו, חולדאי, אמר "בתקופה האחרונה אנו עדים לצמצום גבולות השיח בחינוך, שמיתרגם לצמצום גבולות השיח בחברה הישראלית כולה. ערכים שהיו ברורים מאליהם בעבר, כמו חופש ביטוי, שוויון בפני החוק, ועצמאות הרשות השופטת - שהם נשמת אפה של כל מדינה דמוקרטית, הפכו לשנויים במחלוקת.

''אל מול הסערה המתרגשת מחובתנו להתייצב איתנים, ותוכנית 'תקווה ישראלית' של הנשיא ריבלין היא התחלה מבורכת. עלינו לחנך את ילדנו לחינוך ערכי וביקורתי. להרבות בלימודי רוח והשכלה רחבה להנחיל את ערכי הדמוקרטיה כבר בכיתות הנמוכות", הוסיף חולדאי.