"משוכנע שתמשיך במאבק נגד ה-BDS"

השר גלעד ארדן אירח את קנצלר אוסטריה לשעבר ביחידה המיוחדת של המשטרה.

ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ט

"משוכנע שתמשיך במאבק נגד ה-BDS"-ערוץ 7
ארדן וקורץ עם שוטרי הימ"מ
צילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אירח היום (רביעי) בבסיס הימ"מ – היחידה ללוחמה בטרור של המשטרה את קנצלר אוסטריה לשעבר, סבסטיאן קורץ.

הקנצלר קורץ והשר ארדן צפו בתרגילים בהם עצרו לוחמי הימ"מ מחבל שנמלט ברכב ובתרגיל ירי צלפים, גלישה ופריצה למבנה בו מתבצרים מחבלים והשתלטות על אוטובוס עם בני ערובה בסיוע מסוק של היחידה האווירית של משטרת ישראל.

ארדן אמר לאורחו, "אני מודה לך מעומק ליבי על תמיכתך הבלתי מתפשרת במדינת ישראל ועל עמדתך הנחרצת נגד האנטישמיות. אנו מודעים לעשייתך ומודים לך על שאירחת ועידה גדולה כנגד אנטישמיות ואנטי-ציונות. כשר שאחראי גם על המלחמה ב-BDS, אני משוכנע שתמשיך במאבק כנגד תנועת החרם האנטישמית".

"כשתי דמוקרטיות החולקות ערכים דומים, עלינו להילחם ביחד כנגד טרוריסטים המסכנים אותנו, מנסים לרצוח אזרחים חפים מפשע ולהרוס את ערכינו. אנו יודעים שבעוד שבועיים מפקד 'קוברה' (היחידה האוסטרית ללוחמה בטרור) אמור להתארח כאן לביקור היסטורי ואנו נדאג ששיתוף הפעולה בין שתי היחידות יתחזק בכדי להציל חיים".

קאנצלר אוסטריה לשעבר קורץ אמר בתגובה, "היתה לנו פגישה טובה עם ראש הממשלה וביקשתי ממנו להמליץ לי על מקום שנוכל ללמוד ממנו משהוא חדש שנוכל לקחת איתנו לאוסטריה בנושא ביטחון. ראש הממשלה אמר לי שהימ"מ היא המקום הטוב בישראל לשם כך".

"אני שמח לשמוע שגם מפקד קוברה יגיע לכאן. הם הטובים ביותר שיש לנו במלחמה בטרור, אבל כמובן אנחנו מדינה בטוחה ושקטה ולכן הם לא מורגלים באותם איומים הניצבים בפניכם בכל יום".

מפקד הימ"מ, נצ"מ נ' הוסיף כי "לימ"מ שיתוף פעולה ביטחוני עם הכוחות המיוחדים באוסטריה ובקרוב אף צפוי להגיע לארץ מפקד היחידה המקבילה, כדי להרחיב את הקשר תוך ביצוע אימונים משותפים, הפרייה ולמידה הדדית. היחידה האוסטרית מעולה ביכולותיה והשילוב בין היכולות המשותפות לניסיון המבצעי הרב שיש לנו בישראל הוא שילוב שיחזק את ביטחונם של אזרחי ישראל ואוסטריה כאחד".