נתניהו בשומרון: לא נעקור אף יישוב, גמרנו עם השטות הזו

"העובדה שאנחנו על הרכסים האלה מאפשרת לנו להגן על המדינה כולה", אמר ראש הממשלה. יוסי דגן לנתניהו: "להחיל ריבונות עכשיו".

יוני קמפינסקי, רבבה , ז' בתמוז תשע"ט

ראש הממשלה בנימין נתניהו וכ-30 שרים וחברי כנסת השתתפו הערב (רביעי) באירוע לציון 40 שנים להקמת המועצה האזורית שומרון, והתחייב כי לא יעקור יישובים במסגרת כל תכנית מדינית שתהיה בעתיד.

"קחו התחייבות - לא מוגבלת בזמן, לא ניתן לעקור אף יישוב מארץ ישראל בשום תכנית מדינית", הכריז ראש הממשלה. ''לא יעקרו יישובים, לא של יהודים ולא של ערבים. העובדה שאנחנו על הרכסים האלה, מאפשרת לנו להגן על המדינה כולה ולהבטיח את הביטחון והיציבות באזור".

הוא הוסיף כי "אילו השומרון לא היה בידינו, כל מקום היה נתון בסכנה ברורה ומיידית. אלה העקרונות המרכזיים שלנו: זו מולדתנו וארצנו. נמשיך לפתחה ולבנותה. בכל תכנית מדינית לא אאפשר עקירה של אף יישוב ואף מתיישב. צה"ל ימשיך לשלוט בכל השטח מערבית לירדן בקעת הירדן. אני פועל בימים אלו להכרה בין לאומית בעקרונות הללו".

נתניהו התייחס ברמיזה להבטחתו להחיל את הריבונות על חלקים מיהודה ושומרון. "תראו מה עשינו ברמת הגולן ובירושלים - המשך יבוא" .

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, קרא בפתח האירוע לנתניהו להחיל ריבונות באיו"ש. "זה הזמן להחיל ריבונות, לא רק על הישובים המהווים רק 3% מהשטח אלא על כל השטח. אנחנו סומכים עליך ראש הממשלה, ועל כן נפעל שתיבחר".

הוא התייחס לתוכנית המאה של הממשל האמריקני ואמר, "בכל תכנית מדינית ברור וזו דרישתנו, שיהודה ושומרון תישאר לנצח בידי מדינת ישראל". הוא גם קרא לראש הממשלה להעביר לאחר הבחירות את החוק לביטול ההתנתקות בצפון השומרון.

בסיום דבריו, לקול תשואות הקהל, פנה דגן לראשי מפלגות הימין ואמר: "אמנם יש לנו ראש ממשלה טוב. אבל זה לא מספיק. ללא אחדות במפלגות הימין לא תהיה ממשלת ימין וזה תלוי בכם".

לאחר הנאומים הופיעו בפני הקהל האמנים אביתר בנאי וישי ריבו.

עם פתיחת האירוע עלו לבמה ראשי המועצה האזורית שומרון מיום הקמתה, בהם: מאיר הר נוי, בני קצובר, אריה עופרי, בנצי ליברמן וגרשון מסיקה. ראש מועצה אזורית שומרון הנוכחי העניק להם תעודות כבוד על תרומתם המכרעת להקמת ההתיישבות בשומרון.

באירוע נטלו חלק כ-6,000 בני אדם והשתתפו בו שרים וחברי כנסת ממפלגות הקואליציה והאופוזיציה. בין המשתתפים: שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שר התיירות יריב לוין, שר העלייה והקליטה יואב גלנט, שר המשפטים אמיר אוחנה, שר האנרגיה יובל שטייניץ, שר המדע אופיר אקוניס, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, ח"כ אבי דיכטר, ח''כ אופיר סופר, ח''כ אתי עטיה, ח''כ גדי יברקן, ח''כ הילה אוסנת מארק, ח''כ יואב קיש, ח"כ יועז הנדל, ח"כ יצחק פינדרוס, ח"כ מיכאל מלכיאלי, ח"כ מיכל שיר, ח"כ מיקי זוהר, ח"כ מוטי יוגב, ח''כ עוזי דיין, ח''כ עומר ינקלביץ', ח''כ עידית סילמן, ח''כ צבי האוזר, ח"כ קטי שטרית, ח"כ שלמה קרעי, חברת הכנסת לשעבר שולי מועלם ויו''ר ''עוצמה יהודית'' איתמר בן גביר.טוען....

צילום: נסים לב