"ההתבוללות נותנת לנו מכה קשה ביותר"

שר החינוך, הרב רפי פרץ נפגש אמש עם מורים מצרפת שהגיעו לסמינר בירושלים, "המקום היחידי שבו עם ישראל חי ופורח זה בארץ ישראל".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בתמוז תשע"ט

שר החינוך, הרב רפי פרץ נפגש אמש (רביעי) עם מורים מצרפת שהגיעו לסמינר עולם שלם העוסק בחיבור ילדי התפוצות לירושלים.

במהלך ארוחת הערב במלון גני ירושלים אמר השר פרץ, "כשתחזרו לצרפת, לא לספר רק על החוויה בירושלים אלא להגיד ראיתי בעיניים שלי איפה דוד המלך הלך. לחזור כשגרירים שכל הזמן מייצגים את הארץ שלכם. אתם בצרפת יודעים מה אני אומר, רק בארץ הזאת אפשר להילחם עם השואה והתבוללות. התבוללות נותנת לנו מכה קשה קשה ביותר. המקום היחידי שבו אין אנטישמיות ואין התבוללות ועם ישראל חי ופורח זה בארץ ישראל ובמדינת ישראל. תיהיו שגרירים ותחזרו ותגידו יהדות צרפת היא יהדות מפוארת".

"משרד החינוך והתפוצות זה סיפור שהולך ביחד", ציין הרב פרץ, "אנחנו מאמינים שיש לנו אחריות גם ליהודי התפוצות וצריך להשקיע הרבה מאוד בבניין השורשים. להיזהר מהסכנות ובמיוחד באירופה ולצערי גם בצרפת ונתאמץ ואתם עזרו שנוכל להביא עוד יהודים לארץ. אתם יוצאים מכאן עם אחריות להיות שגרירים של ארץ ישראל וירושלים ושל כל השורשים הגדולים של עם ישראל".

נזכיר כי בתחילת השבוע עורר הרב פרץ סערה כשאמר בישיבת הממשלה כי שיעור ההתבוללות בקרב הקהילה היהודית בארצות הברית הוא "כמו שואה שנייה". דבריו עוררו זעם בקרב הקהילות הקונסרבטיביות והרפורמיות.