"רק האחדות תביא את בית"ר להצלחות"

הרב עמי פייקובסקי, הרב של הכדורגלנים ומי שמקורב ואהוד על חברי ארגון האוהדים 'לה-פמיליה' מנסה להרגיע את הרוחות אחרי הסערה אמש

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' בתמוז תשע"ט

הרב עמי עם משה חוגג
הרב עמי עם משה חוגג
צילום: מתוך דף הפייסבוק של הרב עמי פייקובסקי

/ממה אחרי הסערה הגדולה באימון הפתיחה של בית"ר ירושלים, יוצא הרב עמי פייקובסקי, הרב של הכדורגלנים ומי שמקורב ואהוד על ארגון האוהדים "לה-פמיליה" במסר שמנסה לעשות סדר במצב ובעיקר להרגיע את הרוחות הסוערות.

כזכור, אמש קיימה בית"ר את אימון הפתיחה המסורתי שלה לקראת עונת 2019/20, אליו הגיעו מספר שיא של 4,000 אוהדים. האוהדים הירושלמים קיימו תהלוכה מלווה בשירים ותופים מבית הכרם ועד למגרש האימונים בבית וגן והניפו את השחקנים על כתפיהם.

קומץ קטן של אוהדים, כ-50 ילדים, עוררו סערה גדולה כאשר החלו לקלל ולגדף את שחקן הרכש החדש עלי מוחמד, זאת בשל שם משפחתו. בתגובה כל יתר האוהדים שנכחו במקום שרקו בוז וניסו למגר את הקריאות הגזעניות כמו גם הבעלים משה חוגג, אך ללא הצלחה.

בתגובה לאירועים הוציאו בבית"ר הודעה כי חוגג, שהגיע רק לפני שנה לקבוצה והשקיע בה למעלה מ-100 מיליון שקל, שוקל את המשך דרכו.

היום (חמישי) מנסה הרב פייקובסקי להרגיע את הרוחות. בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו כתב הרב עמי, "הוזמנתי אתמול ע״י אוהדי בית"ר לאימון הפתיחה בבית וגן. הגעתי ומאוד התרגשתי לראות את חברי דן אייבינדר ואופיר קריאף, התחבקנו והתנשקנו, היתה אוירה מיוחדת".

"מאוד כאב לי לראות את הפיצול בין האוהדים ואני מרגיש שרק האחדות תביא את בית"ר ירושלים להצלחות, ברכנו אבינו כולנו כאחד".

הרב עמי כתב הן לאוהדים והן לבעלים חוגג כי "אפשר למצוא את שביל הזהב רק בתנאי שתהיה אחדות בין כולם".

עוד כתב הרב פייקובסקי כי משה חוגג צריך להתאים את עצמו לאוהדים והם אליו. "צריך שניים כדי לרקוד. לדעתי קנסות ומריבות זו לא הדרך".

לסיום כתב הרב פייקובסקי, "אני מכיר את הנשמות הפועלות בבית"ר ירושלים. לכל דבר יש פיתרון וזה להאיר את החושך עם הרבה אור ומעשים טובים וזה אפשרי במיוחד בבית"ר ירושלים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il