שטרית: מצדיעה לתושבי עוטף עזה

ח"כ שטרית שוחחה עם ערוץ 7 בעקבות סיור ועדת חוץ וביטחון בעוטף עזה, וציינה כי הדיווחים על מתקפה של תושבים על הח"כים אינם נכונים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בתמוז תשע"ט

קטי שטרית
קטי שטרית
צילום: יח"צ

ח"כ קטי שטרית (ליכוד) השתתפה היום (חמישי) בסיור של הועדה הזמנית לענייני חוץ וביטחון של הכנסת בישובי עוטף עזה.

בשיחה עם ערוץ 7 ציינה שטרית כי הפרסומים בתקשורת על "מתקפה" של תושבי עוטף עזה על חברי הועדה אינם נכונים.

לדבריה, "הסיור היה מקצועי ולא פוליטי, התושבים והעומדים בראשם מתמודדים עם בעיות בטחון קשות וצורך בתמיכה רגשית ונפשית וכל זה לא מונע מהם לדבר על בנייה, פיתוח והתחדשות".

"מלבד אדם אחד מנחל עוז שדיבר על בעיית השריפות אף אחד לא דיבר על מדיניות הממשלה מול החמאס", אומרת שטרית, "כולם רוצים פתרון לנושא עזה ובמיוחד ראש הממשלה, אבל אין פתרון קסם. ישבתי היום בדיון ליד שר ביטחון לשעבר ועוד כמה גנרלים וצריך לזכור שהמחדלים הביטחוניים בעוטף עזה קיימים כבר המון שנים, גם כאשר אותם גנרלים היו בתפקידים בכירים במערכת הביטחון", ציינה שטרית.

שטרית הוסיפה, "הגעתי היום לסיור כדי להקשיב לבעיות ולסייע וגיליתי שיש יותר מדי בירוקרטיה והמון בלבול בין הגופים כמו רח"ל ופיקוד העורף. רציתי גם היום לראות בדיון את שר האוצר או ראש אגף תקציבים באוצר. לא ברור לי מדוע לא נכחו בפגישה כל כך חשובה".

לסיום אמרה שטרית, "מדהים איך לצד מצב בטחוני כה מורכב, התושבים והעומדים בראשם משאירים מקום לחזון, לאמונה ולבנייה. אתם הצוק האיתן של האזור. אני מצדיעה להם ומבטיחה לסייע בכל כוחי".