"לא קיבלתי הצעת שריון מבנט"

איש התקשורת שמעון ריקלין קורא לא לאחד את כל המפלגות הקטנות בימין לרשימה אחת, ומכחיש את הטענות לפיהן הוצע לו שריון בימין החדש.

ערוץ 7 , ח' בתמוז תשע"ט

"לא קיבלתי הצעת שריון מבנט"-ערוץ 7
שמעון ריקלין
צילום: אמיר לוי, פלאש 90

איש התקשורת שמעון ריקלין מכחיש היום (חמישי) את הדיווח לפיו קיבל הצעה לשריון ברשימת הימין החדש לבחירות הקרובות, מיו"ר המפלגה נפתלי בנט.

"לא קיבלתי הצעת שריון מבנט. ככה תוכלו אולי להקשיב טוב יותר: הימין איבד אחרי הבחירות האחרונות שתי מפלגות: כחלון. ליברמן. לדוגמא: בבחירות ליכוד פלוס כחלון 39. עכשיו 31. לכן כל הדיבורים על 'אחדות בימין' כך שתיהיה רק מפלגה אחת מימין לליכוד הם טעות גסה. צריכים 2 כלומר חייבים. כדי לנצח", ציין ריקלין בציוץ בטוויטר.

סקר שהתפרסם הבוקר באתר "וואלה" מגלה כי שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, נחשבת למועמדת המובילה לעמוד בראש גוש ימין.

מהסקר עולה כי 31% מהציבור הכללי סבור ששקד היא שצריכה להוביל את המפלגה המאוחדת, ורק 7% חושבים שיו"ר הבית היהודי, שר החינוך רפי פרץ, הוא שצריך לעמוד בראש; יו"ר הימין החדש נפתלי בנט זוכה ליותר תמיכה מפרץ עם 16%, ויו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ' זוכה ל-6%. יש לציין כי 25% מהמשיבים השיבו "אף אחד מהם".

התמיכה בשקד גורפת עוד יותר בקרב מי שמגדיר את עצמו תומך ימין - שם היא מובילה בבטחה עם 36%, לעומת 21% לבנט, 6% לפרץ, ו-7% לסמוטריץ'.

על פי הסקר, אם הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד וכחול לבן היו מובילות בשוויון, עם 30 מנדטים כל אחת, ולאחריהן הרשימה המשותפת (11), ישראל ביתנו (9), יהדות התורה (8), ש"ס (7), העבודה (6), איחוד מפלגות הימין, הימין החדש ומרצ - (5), וישראל דמוקרטית של אהוד ברק שסוגרת את הרשימה עם 4 מנדטים בלבד.

גוש ימין חרדים ללא ליברמן עומד על 55 מנדטים בלבד על פי הסקר הזה, ומפלגת ישראל ביתנו של ליברמן ממשיכה להוות לשון מאזניים.