גרשון הכהן
גרשון הכהן צילום: אלירן אהרון

האלוף במילואים גרשון הכהן חושש מניצחון השמאל בבחירות הקרובות ומקווה שתיווצר רשימה מאוחדת שבה יהיו שותפים כל מי שארץ ישראל ותורת ישראל חשובים לו.

''אני מודאג מאוד, השעה בעיניי היא שעת חירום לציונות הדתית ולעם ישראל. כשאני שומע את המגמות המתהוות בהדגשת הקו העיקרי של המסרים של ברק וליברמן, הם מסמנים את הציונות הדתית כ'אחר' שיש לגלגל אותו לתהום", אומר הכהן.

''ליברמן מצהיר שלא ישב עם חרדים ומשיחיים, מבטיח שהממשלה הבאה תורכב מישראל ביתנו, כחול-לבן וליכוד. זהו פוטנציאל של איחוד שורות מסוים המבקש לגלגל החוצה את האחר, את החרדים ואת המתנחלים הנתפסים כמשיחיים. מבחינתם, הדתיים דומים לחרדים ולחרדים יש את הבעיות שלהם המעיקות על האזרח הישראלי. הם שניהם שותפים למאבק כפייתי על אופי המרחב הציבורי. דרך זה הם מפחידים את האזרח הישראלי''.

לדברי הכהן, "מתארגנת פה רוח סערה שיכולה לדחוף את כל מפעל ההתנחלות והציונות הדתית לשוליים של יכולת השפעה. כשיש איום ומכריזים מצב חירום צריך למצוא את בן הברית''.

אתה מכריז על מצב חירום, מה צריך לעשות?

''אהוד ברק הכריז על ארבעה עקרונות, ראשון - הביטחון הוא מעל הכל ועל זה אני חולק כי ביטחון הוא לא מעל הכל. שנית - שלמות העם קודמת לשלמות על הארץ וזה כמובן דבר שמתריס כי מה שהוא אומר שבעבורו מאה אלף ויותר שמיועדים לגירוש הם אינם חלק מהעם שאת שלמותו הוא מבקש לחזק, ואיך עושים את זה? גורמים לזה שבתודעה הישראלית לא יספרו אותם, הם יהפכו לאיום ואת הדבר הזה בונים בצורה שיטתית עם כוחות מחודשים".

''שורה תחתונה בעת הזאת, במצב חירום - אחדות שורה מוחלטת בין כל מי שארץ ישראל חשובה לו ומי שחשובה לו תורת ישראל, אחדות מוחלטת ללא שום גוונים של שונות כי המאבק הוא קריטי והכוחות שפועלים כרגע ומתאחדים לצורה של איום הם מזהים את האירוע כשעת כושר וכשעה גורלית.

''כל מי שארץ ישראל ותורת ישראל חשובים לו, דגל אחד, אחדות אחת, וזאת השעה לגדלות נפש למי שחרד למקומו האישי"