ח"כ אייכלר ביקר במרכז שלוה: ''נשמות יקרות וטהורות''

מומחים מאוני' הווארד שולחים נציגים למקום על מנת ללמוד על הצלחת הדרכים הפדגוגיות שמנחילים בשלווה, במטרה להעתיק את המודל לעולם.

חזקי ברוך , ח' בתמוז תשע"ט

ח"כ אייכלר במרכז שלווה
ח"כ אייכלר במרכז שלווה
צילום: דוברות

ח"כ ישראל אייכלר ערך (יהדות התורה) ביקר במרכז שלוה בירושלים, נפגש עם מייסד שלוה הרב קלמן סמואלס שהדריך את אייכלר ברחבי הבניין העצום והמפואר שבפאתי שכונת בית וגן בירושלים.

במהלך הביקור נחשף אייכלר לפעילות העניפה של הארגון בכל תחומי החיים של הורים וילדים הזקוקים לסיוע מיוחד.

בין היתר עבר מקומה לקומה לראות את מגוון הפעילויות בימים ובלילות, לגילאים השונים ולכיתות המשולבות. מייסד 'שלוה' הציג בפני אייכלר וצוות לשכתו מספר תלמידים שהתפתחו בזכות הלמידה במקום.

הרב קלמן סיפר למשתתפי הסיור כי ההיכרות שלו עם ח"כ אייכלר נוצרה כבר לפני קרוב לחמישים שנה. "הגעתי לארץ בפעם הראשונה, נכנסתי להית המדרש הישן בישיבת חסידי בעלזא. ניגש אליי בחור שקיבל אותי במאור פנים ושאל אותי המון שאלות וסיפר לי הרבה דברים מרתקים. זה היה הרב אייכלר".

הרב סמואלס סקר את ההיסטוריה של שלוה, אליה הגיע אחרי מקרה משפחתי ידוע. כיום נחשב המרכז אדיר המימדים לאחד המוסדות המצוינים ברחבי העולם לחינוך מיוחד ולומדים בו כאלף תלמידים במסגרות שונות. המוסד מעניק חממה משפחתית לסובלים מפיגור ולבני משפחותיהם שיכולים להרשות לעצמם לקחת פסק זמן כדי להשקיע בעצמם ובילדים האחרים בזמן שהילד המיוחד שוהה בתחומי המוסד.

סמואלס הזכיר כי מרוב ההתפעלות העולמית מהדרך המיוחדת של שלוה החלו מומחים מאוניברסיטת הווארד לשלוח נציגים למקום על מנת ללמוד מקרוב ולחקור באופן מדעי, על הצלחת הדרכים הפדגוגיות שמנחילים בשלווה על מנת להעתיק את המודל לכל העולם.

ח"כ אייכלר הביע התפעלות והתרגשות רבה מהמרכז הנקי והמטופח וממראה הילדים השמחים, "זה מרגש לראות את זה בעיניים. מדובר בחסד עצום עם נשמות יקרות וטהורות. משפחת סמואלס והצוות הענק של שלווה עוסקים יום יום בהצלת נפשות ובהקניית רווחה לאותם ילדים ובני משפחותיהם. המדינה מתקצבת פחות מ-40 אחוזים מהעלות האדירה של המקום, ועליה לתת חשיבה יתירה ותקצוב נוסף למען מקומות מיוחדים כאלו. אפשר לראות בחוש את החשיבה על כל ילד וילד ואת המסירות העצומה של הרב סמואלס ומשפחתו שעושים כאן עבודת קודש".