משה ליאון בטוקיו: "שיתוף פעולה יוצא דופן"

ראש העיר ירושלים ומושלת טוקיו סיכמו ביניהם על שיתוף פעולה בנושאי תיירות, ספורט, טכנולוגיה לערים חכמות, איכות הסביבה וניקיון.

אלירן אהרון , ט' בתמוז תשע"ט

ליאון וקויקה
ליאון וקויקה
צילום: דוברות

ראש העיר ירושלים משה ליאון השוהה ביפן נפגש עם מושלת טוקיו, יוריקו קויקה, ודן עימה בשיתופי פעולה אפשריים בתחומי התיירות, תרבות, איכות הסביבה, ניקיון, פיתוח טכנולוגיה לערים חכמות ועוד.

ליאון ציין בהערכה רבה את ההכנות הרחבות והיסודיות לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020, והביע הערכה עמוקה על המחשבה, היסודיות והתהליך המדויק.

שני ראשי הערים שוחחו גם על ההטרוגניות של שתי הערים, חופש הדת והפולחן והשגשוג שמביאה מציאות של חברה מגוונת, עם פסיפס של תרבויות לעיר.

ליאון תיאר את תהליך הפיתוח האינטנסיבי שעוברת ירושלים המתבטא גם במשיכת צעירים, בניה ודיור, תחבורה עירונית ניקיון ואיכות הסביבה.

ליאון בירך את המושלת על ההכנות המרשימות לקראת המשחקים האולימפיים ופראולימפיים, טוקיו 2020, וציין כי מדינת ישראל שולחת משלחת אולימפית של כ-45 שחקנים.

בנושא התיירות, תיאר ראש העיר את העליה במספר התיירים, גם מיפן לירושלים, וסיפר כי 40 אלף ישראלים ביקרו ביפן ב-2018.

כ-20 אלף יפנים ביקרו בישראל בשנה שעברה, וירושלים נחשבת ליעד חובה עבור התייר היפני שמתעניין בהיסטוריה ובארכיאולוגיה בבירת ישראל, לצד הטכנולוגיה הישראלית והיזמות.

שני ראשי הערים החליטו לקדם הסכם לשיתוף פעולה הדדי. ליאון הודה בחום למושלת על הפגישה והזמין אותה לביקור בירושלים כאורחת כבוד.

"אני מודה למושלת טוקיו על פגישה מצויינת, על היחס החם ושיתוף הפעולה יוצא הדופן", סיכם ליאון, ''אני מזמין את המושלת לביקור גומלין בירושלים, ובאותה עת נחתום על מזכר ההבנות בין שתי הערים".