אברהם פריד האיר את הר הזיתים

אלפים גדשו את מופעי הזמר המשותפים של פריד עם חנן בן ארי ושולי רנד.

מיכל לוי , ט' בתמוז תשע"ט

אברהם פריד בהר הזיתים
אברהם פריד בהר הזיתים
צילום: ללא קרדיט

אלפים השתתפו השבוע בשני מופעי זמר יהודי אותנטי בפסגת הר הזיתים בירושלים.

ענק הזמר אברהם פריד אירח את חנן בן ארי ושולי רנד וביצע יחד איתם שירים ישנים וחדשים שאת חלקם ביצע בדואט עם האורחים שהשתלבו באופן מיטבי במופע.

האירועים התקיימו ברחבת מלון הקשתות בפסגת הר הזיתים, ביוזמת מועצת בתי העלמין בשיתוף עם משרד ירושלים ומורשת.

המשתתפים בערבי הזמר הודו על היוזמה ואמרו כי הרפרטואר המוזיקאלי העשיר בשילוב האווירה ההיסטורית של המקום, יצרו חוויה מרגשת וייחודית במינה.

המופע הוא חלק מפסיפס שלם של פעילויות שיוזמת מועצת בתי העלמין בירושלים, שמביאה מאות אלפי יהודים לעלות להר הזיתים ולפקוד את קברי יקיריהם ולשאת תפילה על קברי הצדיקים. גידול עצום נרשם גם בקרב משפחות המבקשות לקבור את יקיריהן בהר הזיתים.

הנוכחות היהודית הביאה לכך שכיום מוגרה לחלוטין התופעה של זריקת אבנים לעבר יהודים העולים להר. לרשות העולים עומדת כיום תחבורה נוחה של קו 84 הפועל לכל אורך שעות היום מגבעת התחמושת להר הזיתים.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עודד פלוס: "המשרד לשירותי דת הוא שותף בכיר למהפכה היהודית בהר הזיתים שמאות אלפים זוכים לעלות היום להר הזיתים -מחזות שלא נראו בעבר. כיום אפשר לומר שהיהודים חוזרים להר הזיתים".

מנכ"ל מועצת בתי העלמין בירושלים הרב הלל הורוביץ: "בזכות החיזוק הריבונות היהודית בהר הזיתים, יש בשלוש השנים האחרונות עלייה במאות אחוזים של האנשים המגיעים לפקוד את ציון בני משפחותיהם ורבותיהם בהר הזיתים, ואף גדל הביקוש לטמון את יקיריהם בסמוך למקום המקדש. אנחנו שמחים על המהפכה האדירה שחוללנו בזכות השותפים שלנו - המשרד לשירותי דת, עיריית ירושלים, המשרד לענייני ירושלים ומורשת".