משבר במפלגת זהות

משה פייגלין הודיע רשמית לועד המנהל של מפלגת זהות כי הוא מתפטר מתפקידו כיו''ר המפלגה. לדברי התנועה פייגלין הספיק כבר לחזור בו.

ערוץ 7 , ט' בתמוז תשע"ט

משה פייגלין
משה פייגלין
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין הודיע על עזיבת התנועה שהקים נוכח חילוקי דעות מול הוועד המנהל.

מנכ"ל המפלגה ומקורבו שי מלכה מתכוון לעזוב את המפלגה נוכח סירוב הגוף המנהל לאשר את שריונו במקום השלישי.

גם בועז ברנר, שהיה ראש מטה השטח של 'זהות' הודיע על התפטרותו, "מצר מאוד על המקום אליו הגענו בימים האחרונים. לאור מחלוקת עניינית בנוגע לאופן התנהלותה של התנועה אני נאלץ להתפטר מחובתי כחבר בוועד המנהל".

מאוחר יותר הבהירו במפלגת זהות כי פייגלין חזר בו מהתפטרותו לאחר שחברי הוועד השיבו לו את השליטה על המפלגה שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות האחרונות.

ההודעה המלאה של המפלגה בעמוד הפייסבוק:

רבים מכם נחשפו בשעות האחרונות להודעות שונות ובתוכן שמועה על התפטרותו של יו"ר, המפלגה משה פייגלין.

השיטה שבה בחרו חברי התנועה לבחור את מועמדיהם לכנסת, היא פריימריס פתוחים לכ- 70% מן הרשימה, ושמירת יתרת המקומות לשיבוץ היו"ר.

משהתברר כי הבחירות הקרובות אינן מותירות זמן לביצוע פריימריס נוספים, ביקש היו"ר מן הוועד המנהל לאשר את השארת הרשימה שנבחרה להתמודד לכנסת הנוכחית במקומה, באופן שאיש מהם אינו נדחק במורד הרשימה.

מתוך המקומות המיועדים לשיבוץ היו"ר, החליט היו"ר להשתמש בשריון אחד בלבד ולשריין את מנכ"ל המפלגה, שי מלכה במקום השני המיועד לשריון (המקום הרביעי ברשימה לכנסת).

היות ונכון לרגע זה לא הייתה כוונה לשריין במקום השני, משמעות החלטת היו"ר הייתה כי אחריו יופיעו במקום השני גלעד אלפר, ובמקום השלישי שי מלכה ואחריהם שאר הרשימה ללא שינוי.

שניים מן המועמדים ערערו על סמכותו של היו"ר והוציאו ברבים מכתב מביש, רצוף סילופים, הפוגע קשות במפלגה.

במצב העניינים שנוצר, חש יו"ר התנועה כי אין ביכולתו להמשיך ולקדם את בשורת זהות, ובצר לו הגיש לוועד המנהל את התפטרותו. מיד לאחר מכן, ביטל משה את הופעתו באותו ערב בעפולה.

לתדהמת כל המטה, הגיע באותם רגעים טלפון מדוד בן צבי - ראש מטה עפולה ועמקים - שאמר כי מדובר בפיקוח נפש היות וקבוצת הלומי קרב ששמה את כל יהבה במשה פייגלין ובזהות ממתינה לבואו לעפולה. מובן שמשה נסע אליהם, מבלי לדעת מה יגיד להם.

עוד ועוד קבוצות פעילים ותומכים שהבינו כי אנו מצויים במשבר, התקשרו וביקשו בכל לשון של בקשה למנוע את התפטרותו של משה פייגלין והבהירו שאינם שותפים לדרכם של שני המועמדים שהפיצו את המכתב.

לאחר התלבטות ארוכה, ביקש היו"ר מן הוועד המנהל לקבל שוב גיבוי מלא ולהשיב את האמון במנהיגותו ובדרכו, באופן שיאפשר לו לחזור ולהנהיג את המפלגה ולהמשיך ולשאת את חזונה המדהים של זהות.

בתוך כך, מספר חברים בוועד המנהל הגישו את התפטרותם והחמישה שנותרו הצביעו ברוב מוחלט, בעד קבלת ההחלטה הבאה:

החלטת ועד מנהל מיום 12.07.2019:

1. לאור מכתבם המביש, שהופץ ברבים על ידי שניים מהמועמדים, מבטל הוועד המנהל את החלטתו האחרונה (מיום 29.05.2019) בדבר הרכב רשימת מפלגת זהות לכנסת ה-22 .

2. כל מועמדי זהות לכנסת ה22 ימונו על ידי יו"ר המפלגה ע"פ שיקול דעתו הבלעדי.

חברי הוועד המנהל שאישרו את הנ"ל: משה פייגלין – יו"ר, שמואל סקט, הרב דודי שפיץ, שי מלכה

לאור החלטה זו, החליט יו"ר המפלגה לחזור בו מהתפטרותו ולשוב להוביל את תנועת זהות.

חברים ותומכים יקרים,

מפלגת זהות עוברת ימים לא קלים, אך אנו מחויבים מעל לכל לחזון ולאלפי הפעילים ורבבות המצביעים שלנו.

ניקח כולנו את פסק הזמן של השבת למנוחה ולחידוש כוחות, ונסתער חזרה קדימה ביום ראשון בכל הכוח לקראת כינוס השקת הקמפיין של המפלגה ביום שלישי.