אימא, אני מתגייס ואני הולך לשרת את עם ישראל

"עמית היה אמור לחגוג בקרוב יום הולדת 18", סיפרה בעצב אמו טל, "הוא סיים עכשיו 4 שנים מדהימות ברגבים בישיבה חקלאית".

ערוץ 7 , ט' בתמוז תשע"ט

אימא, אני מתגייס ואני הולך לשרת את עם ישראל-ערוץ 7
עמית ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

עמית והלל, שני חברים טובים שרק סיימו את כיתה י"ב וכל החיים היו לפניהם, נהרגו היום בתאונת הדרכים הקטלנית בכביש 1, סמוך למצפה יריחו.

הם חזרו מחגיגת יום הולדת לחבר נוסף שהיה עמם ברכב - ונפצע באורח בינוני בתאונה.

"עמית היה אמור לחגוג בקרוב יום הולדת 18", צוטטה בחדשות 2 אמו טל, "הוא סיים עכשיו 4 שנים מדהימות ברגבים בישיבה חקלאית שבבוקר הם עובדים את אדמת ארץ ישראל עם חקלאים מדהימים מהגולן. אחר כך הולכים ללמוד תורה ולימודי חול - עושים רק טוב".

"לצערנו הרב זו המכה השנייה, אבל הרבה יותר כואבת מהראשונה", הוסיפה האם, "לפני כשנה גורשנו מביתנו בנתיב האבות. אחרי שגורשנו מביתנו, שאלתי אותו 'איך תתגייס ככה?' הוא אמר לי 'מה פתאום אימא, אני מתגייס ואני הולך לשרת את עם ישראל'".

"הם הלכו לחגוג לחבר יום הולדת בירושלים, במסעדה. הוא היה עם הרכב שלנו, הוא נהג והוא נוהג מאוד זהיר", הוסיפה, "הוא כתב שהוא הולך לישון אצל חבר במצפה יריחו ובבוקר נעשה את נחל פוואר. כתבתי לו ב-8 בבוקר שהוא כבר לא היה בין החיים 'נהדר, שתשמרו על עצמכם. אל תחזור בדקה האחרונה כי בשבת יש פקקים'".

האם סיפרה שהלל ועמית היו ממש חברי נפש: "הם היו לקראת נסיעה משותפת לחו"ל, לפני שהם הולכים לצבא ולהתנדבויות".

"עוד שבוע וחצי זה היום הולדת שלו", סיפר איב ללום, אביו של הלל ז"ל, "הוא היה בחור חייכן, מאוד יפה נפש ויפה תואר. הוא אהב את התורה ואהב את עם ישראל. בחור עם מידות טובות. הוא ועמית היו חברים רציניים ואחראים מאוד"