ברזיל: הג'וב הנשיאותי הסתבך

בית המשפט בברזיל יצטרך לקבל החלטה האם לאפשר את המשך הליכי המינוי של השגריר החדש או לאלץ את אביו הנשיא לחפש מועמד אחר לתפקיד.

תגיות: ברזיל
בן שאול , י"א בתמוז תשע"ט

ברזיל: הג'וב הנשיאותי הסתבך  -ערוץ 7
ברזיל
גילי יערי. פלאש 90

נשיא ברזיל ז'איר בולסנרו, מתמודד בימים אלו עם מתקפה משולבת של כלי תקשורת ומתנגדים פוליטיים לנוכח כוונתו למנות באופן חריג את בנו לשגריר ברזיל לארה"ב.

את הליך המינוי של בנו, אדואורדו בולסונרו, החל הנשיא הברזילאי יממה לאחר שמלאו לבן 35 שנה. זאת, משום שהחוק בברזיל קובע כי שגרירים למדינות אחרות יהיו לפחות בני 35. השגריר המיועד מכהן כיום כחבר קונגרס בברזיל, מטעם מחוז בריו דה ז'נרו.

בתגובה לטענות נגדו טוען בולסונרו כי בנו מוכשר ומתאים לתפקיד: "הוא דובר אנגלית רהוטה, הוא הסתובב בכל העולם, והוא חבר טוב של הבנים של דונלד טראמפ. אני חושב שזה יהיה המסר המושלם שאנחנו מבקשים להעביר לארה"ב". עוד הוסיף בולסונרו האב, "זה לא נפוטיזם. בחיים לא הייתי ממנה את בני לתפקיד ממשלתי אם לא הייתי מאמין שהוא האיש המתאים ביותר למלא את התפקיד הזה".

הבן מצדו דחה גם הוא את הטענות נגדו, ואמר כי הוא מכיר היטב את התרבות האמריקאית, דבר שיקל עליו להתנהל מול האמריקאים ולהביא להישגים משמעותיים עבור הדיפלומטיה הברזילאית בארה"ב. "ביליתי בארה"ב, אני מכיר היטב את האמריקאים ואני מתאים לתפקיד", אמר.

הסוגיה התגלגלה לפתחו של בית המשפט בברזיל שיצטרך לקבל החלטה האם לאפשר את המשך הליכי המינוי של השגריר החדש או לאלץ את אביו הנשיא לחפש מועמד אחר לתפקיד.