אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: istock

שתי גננות בפעוטון ביישוב תקוע בגוש עציון עוכבו לחקירה בחשד להתעללות בתינוקות.

השתיים נחקרות בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה ביום שישי על ידי עובדת הפעוטון.

מוקדם יותר היום (ראשון) גזר בית המשפט המחוזי בלוד 17 שנות מאסר על אינה סקיבנקו, הסייעת שהורשעה בהריגת התינוקת יסמין וינטה בפעוטון בפתח תקווה ובתקיפות מרובות של קטינים נוספים בגן.

נגזרו עליה גם 18 חודשי מאסר על תנאי, והיא תחויב בפיצוי של 120 אלף שקלים.

הנוכחים באולם החלו לבכות בזמן שהשופט עמי קובו קרא מתוך כתב האישום. "הנאשמת קיבלה אחריות על ביצוע העבירות מתוך הכרה במעשים, היא הייתה אמונה על טיפול בתינוקות חסרי ישע, והיא פגעה בגופם ובנפשם כשטרם למדו לבטא את הפגיעה בהם", אמר השופט. ''לא היה בישראל מקרה כזה של מטפלת שהרגה תינוקת ככל הידוע לנו".

אבי התינוקת הגיב בזעם לפסק הדין, "17 שנה זה כלום, מגיע לה 60 שנה - היא רצחה לי ילדה".

בפרקליטות הגיבו לגזר הדין: ''מדובר בתיק ייחודי בחומרתו בו הנאשמת שהייתה אמונה על שלומה ובטחונה של יסמין גרמה במעשיה למותה. בנוסף, הנאשמת הפרה את האמון שנתנו בה הורי הילדים בגן כאשר תקפה את הקטינים בהזדמנויות רבות.

''שנות המאסר הרבות שהוטלו על הנאשמת מבטאות את החומרה הרבה בה רואה מערכת המשפט את תופעת האלימות כלפי קטינים חסרי ישע ע"י מי שאחראי עליהם", הוסיפו בפרקליטות.

עו"ד קובי מרגולוב, סנגורה של אינה סקיבנקו, מסר עם מתן גזר הדין ״שום עונש מאסר לא יכול להשיב את יסמין ז״ל לחיים, ושום פיצוי לא יפצה ע האובדן. זו בדיוק הסיבה שאינה לקחה אחריות על מעשיה מתחילת החקירה ועד ליום מתן גזר הדין. בית המשפט דחה את דרישת המדינה להשית עליה 27 שנות מאסר והסתפק ב17 שנים בלבד, בהתחשב בגילה ועברה הנקי של מרשתי".