אמי"ת מובילה בזכאות לבגרות

שבעה בתי ספר מרשת אמי"ת - נכנסו לרשימת המובילים בזכאות לבגרות בישראל.

ערוץ 7 , י"א בתמוז תשע"ט

כיתה
כיתה
צילום: ISTOCK

שבעה בתי ספר של רשת אמי"ת הצליחו להשיג מאה אחוזי זכאות לבגרות בשנת תשע"ח.

מדובר בישיבת אמי"ת אשדוד, אולפנת אמי"ת גבעת שמואל, אולפנת אמי"ת אור עקיבא, חמ"ד אמי"ת הלל רחובות, אולפנת אמי"ת עירוני חיפה, אמי"ת בנות מודיעין ובית הספר לחינוך מיוחד בישיבת אמי"ת כפר גנים בפתח תקווה.

אולפנת אמי"ת גבעת שמואל התברגה גם ברשימת בתי הספר המצטיינים ואמי"ת בר אילן ברמת גן, אמי"ת המדעי בכפר בתיה וישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות התברגו בצמרת בתי הספר המצטיינים בחמש יחידות מתמטיקה.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת בירך את הצוותים החינוכיים של בתי הספר שהשיגו מאה אחוזי זכאות.

"ההישגים וציוני הבגרויות בבתי הספר שמקבלים אליהם כל תלמיד ותלמידה מחממים את הלב ומעצימים את ההישג. ברשת אמי"ת פועלים לשים במרכז את החינוך לערכים לצד מיצוי יכולת כל תלמיד וחתירה למצוינות ופועלים להטמיע את מיומנויות המאה ה-21 בקרב התלמידים כדי שיהיו מוכנים לעתיד".

אלדר הוסיף כי "ההישגים שייכים בראש ובראשונה לצוותים החינוכיים, לתלמידים ולהורים וללא השותפות עם ראשי הערים וצוותי הרשויות המקומיות ונציגי משרד החינוך אי אפשר היה להגיע לתוצאות המרשימות".

מנתוני משרד החינוך שהתפרסמו היום עולה כי התיכון הדרוזי למדעים ומנהיגות בירכא הוא התיכון המצטיין בישראל, בפעם הרביעית ברציפות.

אחריו מדורג תיכון ליד״ה (ליד האוניברסיטה) בירושלים. 61.2% מתלמידי תיכון זה זכאים לתעודת בגרות מצטיינת. אחריו ברשימה אולפנת דרכי נעם בפתח תקווה. תיכון אלקאסמי בבאקה אל גרביה ותורני ניסויי בנות פלך בירושלים הם הבאים ברשימה. לאחריהם תיכון עתיד למדעים לוד.

מהנתונים עולה עוד כי 53 בתי ספר ברחבי הארץ דורגו כבתי ספר בעלי 100% זכאות לבגרות.

ינון אחימן, מנכ"ל רשת 'אור תורה סטון', הגיב לפרסום דירוג בתי הספר התיכוניים ואמר "ברכות לאולפנת אור תורה נווה חנה על כניסתה לרשימת בתי הספר התיכוניים המצטיינים בישראל מבחינת אחוזי זכאות לבגרות ובאחוזי הזכאות לבגרות בהצטיינות.

"הנתונים המרשימים מבטאים רק חלק קטן מהעשייה החינוכית והפדגוגית היום יומית ומכלל התהליכים שעוברות התלמידות. אנו גאים מברכים את ראש האולפנה הרב רונן בן דוד, ואת מנהל התיכון הרב נחמיה קרקובר ואת כל הצוות היקר. אנחנו מברכים גם את בתי הספר הנוספים של הרשת שהגיעו להישגים יוצאי דופן במתמטיקה ואנגלית, ואת כלל מוסדות הרשת על החינוך לערכיות, מוסריות ואהבת ישראל", הוסיף.