טראמפ:
"עצוב לראות את הדמוקרטים עומדים לצד שונאי ישראל"

נשיא ארה"ב מותח ביקורת על המפלגה הדמוקרטית ועל כך שאנשיה עומדים לצד חברות הקונגרס שתקפו את ישראל.

ערוץ 7 , י"ב בתמוז תשע"ט

"עצוב לראות את הדמוקרטים עומדים לצד שונאי ישראל"-ערוץ 7
דונלד טראמפ
Reuters

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס הלילה (שני) לסערה שחולל לאחר שקרא בטוויטר לקבוצה של חברות קונגרס דמוקרטיות "לשוב לארצות המרוששות ומוכות הפשע מהן הגיעו".

במפלגה הדמוקרטית האשימו את טראמפ בגזענות ויושבת ראש בית הנבחרים, ננסי פלוסי, אמרה כי הוא שואף להפוך את ארצות הברית ללבנה.

טראמפ לא נשאר חייב וצייץ הלילה בחשבון הטוויטר שלו: "ממש עצוב לראות את הדמוקרטים עומדים לצד אנשים שמדברים בצורה כה רעה על המדינה שלנו, ובנוסף שונאים את ישראל בתשוקה אמיתית וחסרת רסן. בכל פעם שמתעמתים איתם הם מכנים את יריביהם, כולל ננסי פלוסי, גזענים".

"אסור לשתוק אל מול השפה המגעילה שלהם והדברים הנוראים הרבים שהם אומרים על ארצות הברית. אם המפלגה הדמוקרטית רוצה להמשיך ולמחול על התנהגות מבישה שכזאת, אז אנחנו עוד יותר מחכים לפגוש אותם בקלפי ב-2020!", הוסיף הנשיא.

למרות שטראמפ לא ציין שמות, ההערכות הן שהציוצים מתייחסים לחברות הקונגרס אלכסנדרה אוקסיו-קורטז, אילהן עומאר וראשידה טלאיב.

על אוקסיו-קורטז נמתחה לאחרונה ביקורת לאחר שאמרה כי ארצות הברית מפעילה "מחנות ריכוז" בגבולה הדרומי. בעבר היא אמרה כי קיצוץ הסיוע הצבאי והכלכלי לישראל צריך להיות "על השולחן".

עומאר זכתה לביקורת לאחר שהאשימה את איפא"ק בהשפעה מוגזמת על הפוליטיקה בארה"ב והעבירה ביקורת על העוצמה שיש לארגון היהודי-אמריקאי בארה"ב.

טאליב טענה בראיון שנערך בחודש מאי כי הפלסטינים "סיפקו" מקלט בטוח ליהודים בישראל לאחר השואה. בעבר היא הביעה תמיכה בתנועת החרם וכאשר נשאלה בראיון טלוויזיוני האם תצביע נגד סיוע צבאי לישראל כחברת קונגרס, היא השיבה: "בהחלט".