ליצמן: טבריה אמרה לא להסתה ולשנאה

סגן שר הבריאות ליצמן בירך על הדחתו הצפויה של ראש עירית טבריה קובי והבהיר כי "ככה יעשה לאיש אשר הרים ידו על יום השבת והיהדות"

מיכל לוי , י"ב בתמוז תשע"ט

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

סגן שר הבריאות ויו”ר יהדות התורה, ח”כ יעקב ליצמן, מגיב הבוקר (שני) לאי אישור תקציב עיריית טבריה ופיזור המועצה ומעריך שראש העיר רון קובי יודח גם כן מתפקידו.

"טבריה אמרה הלילה לא להסתה ולשנאה. ככה יעשה לאיש אשר הרים ידו על יום שבת קודש ונגד היהדות", אמר ליצמן.

הוא הוסיף, "אני מברך את חברי האופוזיציה בטבריה שגילו אחריות ציבורית לעתיד העיר טבריה ולתושביה, התאחדו ופעלו יחד לסיום כהונתו של רון קובי, שפעל בבוטות ובהסתה נגד כל הקדוש והיקר ולא הצליח לנהל את טבריה ולו יום אחד. אני מברך את שר הפנים אריה דרעי על ניהול נכון, מקצועי ומאוזן של תהליך סיום כהונת ראש עירייה שלא הצליח להעביר תקציב, כמתחייב בחוק".

לדברי ליצמן, ההתרחשות האחרונה היא איתות ליתר ראשי ערים ברחבי הארץ המבקשים לפרוץ את הסטטוס קוו בעניין השבת. "העיר טבריה היא תמרור אזהרה לאומי. יראו ויידעו גם ראשי עירייה אחרים, ראשי מפלגות אחרות ומועמדים למחצה לראשות ממשלה: מי שמרים יד נגד שבת קודש, נגד היהדות והמסורת, סופו להיכשל. דרך השנאה, ליבוי ההסתה ושימוש ציני במלחמות דת מהווה מתכון לכישלון פוליטי".

"אנו קוראים לראשי העיר בישראל ולראשי המפלגות השונות לקראת הבחירות, להוביל שיח של אחדות, הידברות ועשייה. הציבור החרדי הוא בעל ברית נאמן וראוי לכל מי שהאחדות בעם חשובה לו, בשמירה על הסטטוס קוו ומסורת ישראל, תוך מניעה מהסתה כלפי האוכלוסיות השונות ובעד שיתוף פעולה לטובת כלל אזרחי ישראל", סיכם ליצמן.

נזכיר כי בעקבות החלטת שר הפנים אריה דרעי, כי לא תינתן ארכה נוספת לאישור תקציב הרשויות, יפוזרו מליאות המועצה ברהט, ירכא, טבריה ועוספיה וראשי הרשויות יוזמנו לשימוע שבו יוחלט על המשך כהונתם.

למרות הארכה בת שבועיים שניתנה על ידי השר דרעי בטבריה ובמספר רשויות נוספות לא הצליחו ראשי הערים לאשר את התקציב.

את השימוע לראשי הרשויות יערוך בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, שיעביר את המלצתו לשר דרעי.

שר הפנים האם ימשיכו ראשי הרשויות לכהן בתפקידם, או שימונה במקומם ראש רשות ממונה מטעם משרד הפנים.

לשימועים יוזמנו גם חברי המועצות המודחים, כדי שיסבירו מדוע כשלה המועצה בה כיהנו באישור התקציב.