רון קובי: אפתח את החוף הנפרד בשבת

רון קובי קוטע שיחה עם ערוץ 7 לא לפני שהוא מבטיח להחליף את דרעי בתפקידו, לפתוח את החוף הנפרד בשבת וקובע: ריסקתי את הציונות הדתית

שמעון כהן , י"ב בתמוז תשע"ט

רון קובי
רון קובי
צילום: דוד כהן, פלאש 90

טבריה היא אחת הערים שבה לא עלה בידי מועצת העיר לאשר את התקציב. זאת לאחר 5 ישיבות תקציב שקיימה ובשל כך תמונה לעיר ועדה קרואה וראש העירייה, רון קובי, יוזמן לשימוע שיתכן ויביא לפיטוריו.

"בוקר טוב לכולם ובוקר שחור לאריה דרעי שעשה את הטעות של החיים שלו, שר פנים שהתערב במועצת עיר וגרם לה להתפזר. זו הפרת אמונים של שר הפנים אריה דרעי", פותח קובי את השיחה אתו וכשהוא נשאל מניין הביטחון שאכן אריה דרעי הוא שהתערב בהתנהלות מועצת העיר, הוא משיב:

"אנחנו יודעים בוודאות מה הוא רוצה לעשות ואת מי הוא הפעיל. ראינו את השבבניקים שלו אתמול במועצת העיר. האיש הזה הוא סכנה לדמוקרטיה של מדינת ישראל", אומר קובי הרואה הצלחה בכך שכותרות התקשורת מתמקדות ביום שכזה רק במתרחש במועצת עיריית טבריה ולא במה שהוא מגדיר כ"ההרס של הציונות הדתית שהתרסקה השבוע והתנפצה על הסלעים".

"תראו כמה הצלחתי, הימין החילוני בראשותי ריסק את הציונות הדתית. הליכוד מבין שיש לו בעיה עם הימין-ימינה. הציבור בישראל רוצה ימין שפוי ובגלל זה אני פה ותראה מה יקרה, אריה דרעי יילך הביתה ואני אחליף אותו במשרד הפנים. זה מה שיקרה".

קובי לא מקבל את הקביעה לפיה הוא בדרך לפיטורין וקובע כי בממשלת מעבר אין לשר הפנים סמכות לפטרו וכל הליך השימוע לא נועד אלא להוות פרוצדורה לבירור האירועים במועצת העיר והסיבות לכך שתקציב העירייה לא עבר.

"אני שמונה חודשים ראש עיר. עשינו אתמול דו"ח חצי לשנת 2019, חסכנו חמישה מיליון שקלים ביחס לשנה שעברה. העירייה מאוזנת. אין גירעונות. רבותי, שר הפנים הזה נפל לרצונות של החרדים שרצו להפוך את טבריה לעיר חרדית".

לדבריו אלה מוסיף קובי הבטחה: "החוף הדתי שאריה דרעי פתח ייפתח בקרוב מאוד בשבתות לציבור הרחב", וכשהוא נשאל אם מדובר בהחלטה שאינה אלא נקמה באריה דרעי הוא משיב וקובע שהוא אינו נוקם אך משרד הפנים השקיע בחוף הנפרד שני מיליון וחצי שקלים ואין טעם לסגור מתקן שהושקע בו סכום שכזה בשבתות "רבותי זה נגמר".

"אריה דרעי הוא אריה שבוכה מבצל ויבכה מעוד הרבה בצלים. אדם חלש, נטול יכולות, גנב שבטעות נמצא בכנסת ישראל ואני היחיד מכל ראשי הרשויות שאומר את האמת בפנים. כולם מתרפסים בפניו ונכנעים לו".

"נהפוך את טבריה לעיר חילונית אמתית שלא רואה את אריה דרעי ממטר. ברוך ה', התנועה החילונית יצאה מטבריה וטבריה תפרח ותעלה מעלה מעלה וכל המדינה תבין שהגיע הזמן שחילונים רוצים לחיות. מטבריה עתידים להיגאל והגאולה היא לחילוניות", מכריז רון קובי.