ויזה 0-1
ויזה 0-1 ג'ואנה בובל. Joanna Bobel

מדיניות ההגירה של שלטונות ארה"ב השתנתה באחרונה ובהצהרות פומביות מביע הנשיא התעניינות גדולה בכישרונות מרחבי העולם

נשיא ארה"ב צוטט בימים האחרונים כשאמר: "אנחנו רוצים מהגרים כשרוניים, צעירים, בכירים, משכילים, דוברי אנגלית כאלה שיהיה להם קל להיקלט בשוק העבודה או כאלו שייצרו בארה"ב מקומות עבודה חדשים".

הבית הלבן מציג מדיניות הגירה חדשה: עדיפות תינתן לא לקשרים משפחתיים, כנהוג עתה, אלא לבעלי כישורים וידע שיכולים לתרום לחברה האמריקאית. מהגרים פוטנציאליים יקבלו ציון שיבוסס על שורת מדדים. כל מדד יוסיף והיעדרו יגרע נקודות מהציון הסופי.

. כיום ויזה שכזו קרויה: O-1 והקריטריונים שלה הם: תפקיד ניהולי בכיר או תפקיד חשוב במיוחד למערך של חברה, משכורת גבוהה מעל הממוצע, זכיה בפרסים, הוכחה של תרומה משמעותית לתעשייה, חשיפה תקשורתית, חברות בארגונים בעלי קריטריונים קשים של קבלה, מעמד של שופטבפאנל או בתחרות משמעותית, כתיבת מאמרים אקדמים.

חברת PASSRIGHT מתמחה בהוצאת ויזות למהגרים מוכשרים (O–1 ויזה לאנשים שהם מומחים “Extraordinary” בתחומם) ומציגה את המהפיכה הבאה:

החברה מממנת את הוצאות ההגירה עבור מהנדסים מוכשרים המתאימים לויזת ה O-1 בלבד. החברה מבטיחה ליווי צמוד למציאת עבודה הולמת בסיליקון ואלי וללא שום הוצאה מצד המתכנת. המימון בא לענות על חוסר הוודאות של מהנדסים מוכשרים בכל התהליך ונותן להן ביטחון לפני ביצוע ההחלטה המקצועית שלהן לעבור לשוק העבודה האמריקאי. PassRight מתכננת לעזור למהנדסים מוכשרים לבנות קריירה בארה”ב ללא סיכון מקצועי ופיננסי. ההחזר של המימון יתקבל אך ורק מהמשכורת העתידית. מדובר על ריטיינר של 17 % קבוע מהמשכורת של השנה הראשונה רק במקרה שהמתכנת מצא עבודה וקיבל משכורת.

כיום ישנן סוכנויות מיוחדת לטאלנטים טכנולוגים אשר זכאים לויזת ה O-1

בעלויות של $4000 דרך סוכנות. התשלום עבור עורך דין להגירה יהיה 5000-7000 דולר. בנוסף ישנן עלויות ממשלתיות.

לירן רוזנפלד, מנכ"ל "פסרייט: "כשרונות ישראלים עוברים לארה"ב לכמה שנים לעשות כסף בסיליקון ואלי או בניו יורק. קל מאוד להתחיל בתהליך בעזרת השרות החינאמי של PassRight שמאפשר בקלות ובחינם להבין אם אתה מתאים לויזת הטלאנטים".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7