אלמנת הרב אטינגר: להסיר את שלט ההסתה

ראש מועצת שומרון מאיים בפנייה לבג"ץ אם פיקוד המרכז לא יסיר את השלט שנתלה בכפר ברוקין לזכרו של רוצח הרב אטינגר וסמ"ר גל קיידאן.

ערוץ 7 , י"ב בתמוז תשע"ט

משפחת אטינגר
משפחת אטינגר
צילום: באדיבות המשפחה

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מאיים לפנות לבג''ץ אם פיקוד המרכז יסרב להסיר שלט שנתלה בכפר ברוקין בשומרון לזכר המחבל שרצח את הרב אחיעד אטינגר וסמ''ר גל קיידאן הי"ד.

דגן פנה למנכ''ל משרד הביטחון אודי אדם באמצעות משרד עורכי דין ווינברגר ברטנטל, לאחר שפיקוד המרכז הודיע לאלמנתו של הרב אטינגר ולארגון בצלמו כי אין בכוונתו להסיר את השלט שהוצב בכפר ברוקין בשל "סדרי עדיפויות".

במכתב ההתראה שנשלחה למשרד הביטחון נכתב "הגישה בה נקטתם במכתבכם ובפועל, מהווה התעלמות ממעשה ההסתה לטרור ומחזקת את התומכים במעשי הטרור... באי תגובה ואכיפת החוק, יש כדי להביא לזילות החוק, זאת בנוסף לזילות בחיי אדם, הנובעת באופן ישיר ממעשי המחבל, וממעשי אותם הגורמים האחראים על תליית השלט, שכל מטרתו להאדיר ולשבח מעשה פשע".

הרב אחיעד אטינגר הי''ד נרצח בפיגוע משולב שאירע בחודש מרץ האחרון לאחר שחתר למגע עם המחבל והצליח למנוע הרג נוסף.

יוסי דגן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"ההודעה של פיקוד המרכז לאלמנה ולפיה סילוק שלט לזכרו של רוצח בעלה בכפר ערבי הנמצא בשליטה ישראלית מלאה (שטח c) אינו אפשרי 'משיקולים של סדרי עדיפויות' היא הזויה ולא מקובלת" אומר יוסי דגן.

"ההתעלמות התמוהה מהסתה ברורה במרכז כפר בשליטה ישראלית מעודדת טרור, מפקירה את ביטחון התושבים. ילמד כל ילד ערבי ביו"ש שהטרור משתלם. לא רק שמחבלים מקבלים משכורות, אלא גם שלטי הנצחה על 'גבורתם'. אנחנו דורשים הסרה מיידית של השלט המעודד הסתה על פי רוח החוק כנגד הסתה", הוסיף ראש המועצה.

תמר אטינגר אמרה כי "אני מוחה בזאת בשמי ובשם משפחתי על אוזלת ידה של מערכת הביטחון בהחלטה השגויה להשאיר על מקומו את שלט הרחוב עם דם המחבל ימ''ש, שרצח את בעלי, הרב אחיעד אטינגר ואת החייל גל קיידאן ה' יקום דמם.

''זהו אינו עוד שלט תמים- זה עידוד מוצהר לטרור. זוהי תמיכה מופגנת של משפחתו ובני כפרו במעשיו.
חובה על מערכת הביטחון להסיר שלט זה כחלק מהרתעה וכמאמץ למנוע את הפיגוע הבא. באי הסרתו מערכת הביטחון בעצמה מעודדת ותומכת, גם אם פסיבית, בטרור", הוסיפה האלמנה.

ארגון בצלמו מסר ''המאבק בטרור אינו בנקודת הקצה שבו המחבל יוצא עם סכין אלא במעטפת ובמערכת שמעודדת מגבה ומחזקת אותו. קריאת רחוב על שם מחבל זוהי המעטפת. מצער מאוד שפיקוד המרכז מעלים עין מהאדרת הטרור הכה חמורה. אנחנו מקווים מאוד שצה"ל יתעשת וילחם בטרור ויסיר את השלט ההסתה שמאדיר ומחזק טרור''.