"הגיע הזמן להדיח את הנשיא הזה"

חברות הקונגרס הדמוקרטיות הגיבו לביקורת של טראמפ במסיבת עיתונאים. טראמפ: אם לא טוב לכן כאן, אתן יכולות לעזוב!

ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ט

ארבע חברות הקונגרס הדמוקרטיות אלכסנדרה אוקסיו-קורטז, אילהן עומאר, ראשידה טלאיב ואיינה פרסלי, שעליהן מתח נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ביקורת חריפה בטוויטר, ערכו אמש (שני) מסיבת עיתונאים בהן הגיבו לביקורת של הנשיא.

טראמפ, שלא נקב בשמן של חברות הקונגרס, תקף אותן בסדרת ציוצים בטוויטר בלילה שבין ראשון לשני וקרא להן "לשוב לארצות המרוששות ומוכות הפשע מהן הגיעו". אתמול הוא חזר על הביקורת וצייץ: "מתי חברות הקונגרס השמאלניות הקיצוניות יתנצלו בפני המדינה שלנו, בפני עם ישראל ואפילו בפני לשכת הנשיא, על השפה הגסה שבה השתמשו, ועל הדברים הנוראים שהן אמרו? כל כך הרבה אנשים כועסים עליהן ועל הפעולות האיומות והמגעילות שלהם!"

במסיבת העיתונאים אמרה חברת הקונגרס פרסלי כי דבריו של טראמפ הם "הסחת דעת מפריעה" וקרא לאזרחים לא "לקחת את הפיתיון".

עומאר האשימה את טראמפ ב"מתקפה גזענית בוטה על ארבעה נשים שנבחרו כדין לבית הנבחרים האמריקני" ואף קראה להדחתו של הנשיא.

"מהיום שנבחרתי אמרתי לאנשים, שזה לא עניין של האם הוא יודח אלא מתי. הגיע הזמן שנפסיק לאפשר לנשיא הזה להפוך את החוקה שלנו ללעג. הגיע הזמן שנדיח את הנשיא הזה", אמרה.

טראמפ, כהרגלו, לא נשאר חייב ותקף פעם נוספת את חברות הקונגרס בטוויטר.

"לעולם לא נהיה מדינה סוציאליסטית או קומוניסטית. אם לא טוב לכן כאן, אתן יכולות לעזוב! זו הבחירה שלכן ושלכן בלבד. העניין הוא אהבה לאמריקה. אנשים מסוימים שונאים את המדינה שלנו. הם אנטי-ישראליים, תומכי אל-קאעידה, ואומרים על פיגועי ה-11 בספטמבר ש'יש אנשים שעשו משהו'. הדמוקרטים השמאלנים הרדיקלים רוצים גבולות פתוחים, שמשמעותם סמים, פשע, סחר בבני אדם ועוד", כתב טראמפ.

"מתקני מעצר אינם מחנות ריכוז! אמריקה מעולם לא היתה חזקה יותר כמו עכשיו - צבא שנבנה מחדש, שוק המניות הגבוה ביותר אי פעם, האבטלה הנמוכה ביותר ואנשים שעובדים יותר מאי פעם", הוסיף.