בעקבות הסרטון: ליהיא גרינר תזומן לחקירה

ליהיא גרינר נתפסה עם הטלפון הנייד בנהיגה ותקפה את השוטר: "תימני קטן שנראה כמו ה--- שלי".

ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ט

המשטרה פתחה בחקירה נגד הידוענית ליהיא גרינר בחשד להעלבת עובד ציבור, בעקבות סרטון שבו גידפה שוטר שנתן לה דו"ח.

גרינר קיבלה דו"ח עם קנס של אלף שקלים לאחר שנתפסה עם הטלפון הנייד בידה בכביש 471. לאחר מכן פרסמה סרטון שבו תקפה בחריפות את השוטר ואת משטרת ישראל.

"למה שוטרים במדינה הזאת דפוקים? למה? מאיפה הם מקבלים את ההכשרה שלהם? למה משעמם להם? למה הם אנשים בדיחה? המשטרה פה היא בדיחה, אני אף פעם לא ראיתי שוטר שנורמלי שאפשר גם להיות ממנו בלחץ. הם פשוט בדיחה. זה תימני קטן שנראה כמו ה--- שלי, רושם לי עכשיו דו"ח. מה? יש לי מערכת באוטו, הייתי בטלפון עם הספיקר, נכון? כן. זה פשוט, אני בפקק, באמפר לבאמפר, והמניאק מאחוריי רושם לי דו"ח כי משעמם לו והוא מעשן סיגריה בצד של הכביש. זו המשטרה אצלנו במדינה. אז שאני אתן את האלף שקל האלו למדינה ואתם יודעים לאן זה יילך.

"בן ז---, תראה, אנשים עוצרים, רואים אותי מקבלת דו"ח, זה פשוט לא ייאמן. אתה יכול לרשום יותר מהר? אתה איטי רצח. אלוהים. יש לאנשים חיים, לא כמו שלך. סעמק, אני גם בפקק, וגם הוא לא יודע לכתוב".

גרינר פרסמה הבוקר פוסט באינסטגרם: "אני מתנצלת בפני משטרת ישראל אם פגעתי, פשוט הייתי נסערת מהמקרה ולא הייתי מודעת לכך שאסור להחזיק את הנייד.

"הסיבה שהגבתי כך היא כי השוטר שעצר אותי לא טרח להסביר לי או לתקשר איתי בכלל. הוא רק האשים אותי שדיברתי בטלפון הנייד, נתן לי דו"ח של אלף שקלים והתייחס אליי כאל דו"ח בלבד בשביל להשלים את מכסת הדו"חות היומית שלו. הייתי נסערת כל כך מעצם העובדה שהוא התייחס אליי כמו אל קיר שפשוט התפוצצתי... אם הוא רק היה טורח לדבר איתי כמו אל בן אדם, ולהבהיר לי שחל איסור להחזיק טלפון או כוס קפה או כל דבר בזמן נסיעה - הייתי משלימה עם זה ומתייחסת לדו"ח כאל שכר לימוד לפעם הבאה".

"לא שוחחתי בטלפון, יש לי דיבורית באוטו, ולא סימסתי. אני לא אסכן את אחיינית שלי ואת הבייבי שלי. ושיפסיקו לדבר שטויות ולהתסיס ברשת על גזענות כי בעלי והילדים שלי תימנים.

"אני בטוחה שזה קורה ללא מעט אנשים מדי יום על הכביש, אבל אף אחד לא טורח לעשות מזה רעש", הוסיפה. "מספיק כבר עם כל ההתייפיפות נפש של כל המקלידים למיניהם. כל אחד משחק אותה כאילו שהוא אומר תודה לשוטר או לפקח שנותן להם דו"ח, שעשו עליי כזה עליהום. ‏

"לא הייתי צריכה לדבר ככה. מאוד מתחרטת על זה. ‏אחרי שהעליתי את הסרטון ישר הורדתי וכבר הפיצו את זה מהר מדי. ‏תאמינו לי שכשאני רואה את זה, אני ‏נגעלת מעצמי. ‏אנשים עושים טעויות. ‏לא רצחתי אף אחד. זה רק דיבורים וקללות מפגרות. סורי שוב".