"תתבייש": עימות מילולי מחוץ לבית-המשפט

פעילי של ארגוני הימין ''אם תרצו'' ו"עד כאן" התעמתו עם איש השמאל עזרא נאווי לאחר דיון בבית משפט השלום בירושלים שקבע היום (שלישי) כי כתב האישום נגד נאווי לא יבוטל.

השופט דוד גבאי דחה את טענותיה של עו"ד לאה צמל וצוות ההגנה של נאווי אשר ביקשו מביהמ"ש למחוק את כתב האישום נגד נאווי, המואשם בכך שבמספר הזדמנויות מסר מידע אודות פלסטינים שהיו צדדים לעסקאות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון, לידי כוחות הביטחון ברשות הפלסטינית.

בין השאר דחה השופט את טענת עורכי הדין כי התיק נובע מרדיפה פוליטית "לנוכח חומרת החשדות הראשוניים, שנמצא להם חשד סביר מספר שהצדיק מעצר ממושך, על פניו מחליש את הטענה בדבר רדיפה פוליטית".

במהלך הקראת ההחלטה נאלץ השופט לעצור את הקריאה וזאת בעקבות הפרעה מעורך דין אשר מייצג את נאויי, לאחר הערה לעורך הדין המשיך השופט בקריאת ההחלטה.

גלעד אך, מנכ"ל ארגון 'עד כאן', מסר "אנו מגבים את הפרקליטות במאבקה הצודק למיגור תרבות הרצח והאנטישמיות של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. התיק הזה מראה שיש שיתוף פעולה הדוק בין ארגונים אנטי ישראליים לבין הביטחון המסכל".

עו"ד צור פלק, יועמ"ש המתלוננים בתיק ארגון 'עד כאן', מסר "אנו שמחים כי בית המשפט דחה את כל טענותיו של מר נאווי. אין ספק כי הבקשות הרבות של סנגורי הנאשם נועדו לדחות את בירור האמת וכתוצאה מכך את הרשעתו של נאווי בעבירות החמורות בהן נאשם. אנו מצפים מהפרקליטות ומבית המשפט להמשיך את התנהלות הדיון במהרה עד להרשעתו של נאווי בדין, ולאפשר לצדק להיעשות בקרוב''.