''כבוד גדול עבורי''
''כבוד גדול עבורי'' צילום: קובי גדעון / לע״מ

תואר ד"ר לשם כבוד במשפטים הוענק היום (שלישי) לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בטקס שנערך באוניברסיטת יונסיי שבסיאול.

במהלך הטקס הציג נשיא אוניברסיטת יונסיי, יונג האק-קים, את הנשיא ופועלו אשר הובילו את האוניברסיטה להחלטה להעניק לו את התואר.

המעמד המרגש הותיר רושם עמוק בנשיא המדינה ובחברי המשלחת שנכחו בטקס - בכירי האוניברסיטאות בארץ ובדרום קוריאה.

בטרם החל טקס הענקת התואר נחתמו בנוכחות הנשיא הסכמים לשיתוף פעולה בין אוניברסיטת יונסיי לחמש אוניברסיטאות ישראליות: האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב, הטכניון ואוניברסיטת בן גוריון, בהשתתפות נציגי האוניברסיטאות ויו"ר הות"ת פרופ' יפה זילברשץ העומדת בראש המשלחת האקדמית הישראלית המתלווה לביקור הנשיא.

אוניברסיטת יונסיי שבסיאול הוקמה כבית ספר לרפואה בשנת 1885, והיא מהוותיקות במדינה ומשלוש האוניברסיטאות היוקרתיות ביותר בקוריאה הדרומית. כיום יש לאוניברסיטה עשרות בתי ספר וחוגי למידה בכלל תחומי המדעים, החברה והרוח.

״כמי שלמד משפטים באוניברסיטה העברית, ועסק בחוקים ובחקיקה כל חייו, זהו כבוד גדול עבורי לקבל דוקטור למשפטים מאוניברסיטה זו, המוקדשת לרדיפת הצדק והאמת״ הודה הנשיא לסגל האוניברסיטה.

עוד אמר הנשיא: "גם העם היהודי וגם העם הקוריאני, רואים בחינוך לא רק כפעילות שיש 'להשלים', אלא כדרך חיים, בהם אנחנו כל הזמן מחפשים אחר גבולות הידע, ומעלים שאלות ורעיונות חדשים על מנת לעמוד באתגרים שעומדים בפנינו.

''גישה משותפת זו היא הסיבה לכך שישראל וקוריאה משקיעות רבות כל כך במחקר ופיתוח, יותר מכל מדינה אחרת. גישה משותפת זו מייצרת פוטנציאל אדיר לשיתוף פעולה- שיתוף פעולה כלכלי בין המערכת הייחודית של ישראל לבין תעשיות וחברות מובילות קוריאניות ושיתוף פעולה אקדמי בין האוניברסיטאות והחוקרים המצויינים שלנו, בהם אנו גאים כל כך".

בשעות הערב פגש הנשיא את נציגי האוניברסיטאות שהגיעו לקחת חלק במשלחת האקדמית הענפה שהתלוותה לביקורו, בראשות פרופ' יפה זילברשץ יו"ר הות"ת, המועצה להשכלה גבוהה ופרופ' נילי כהן, נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. בין ראשי האוניברסיטאות, התלוו גם נציגים מהאוניברסיטאות: העברית, תל אביב, חיפה, הטכניון, מכון וייצמן, בר אילן, בן גוריון, המרכז הבינתחומי, המרכז אקדמי לב, אורט בראודה, מכללת אפקה ומכללת עזריאלי.

הנשיא שמע על שיתופי הפעולה שהתגבשו בין הנציגים הישראליים למקביליהם הקוריאנים והודה להם על הגעתם. "אתם מוציאים את שמה הטוב של ישראל מקצה עולם ועד קצהו. יש הערכה אדירה לאוניברסיטאות בישראל באופן מוצדק לחלוטין״, הדגיש הנשיא.

מוקדם יותר היום הניח ריבלין זר לזכר קורבנות מלחמת קוריאה, באנדרטה המרכזית בבית הקברות הצבאי שבעיר סיאול.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו