חנוכת המקווה בקרני שומרון
חנוכת המקווה בקרני שומרון צילום: באדיבות המשרד לשירותי דת

מקווה מונגש ומהודר נחנך בקרני שומרון וישרת את מאות המשפחות המתגוררות ביישוב. בנוסף הוא מונגש לבעלי מוגבלויות.

"המקווה נבנה לפני כ-40 שנה והוא לא שופץ והותאם לשנות האלפיים", אומר ראש המועצה הדתית קרני שומרון הרב יוגב פרג.

הוא מוסיף כי "אתגר היה גדול להפוך את המבנה למקום יפה ומהודר שיענה על הצרכים המיוחדים של השכונה בה ממוקם המקווה. ובחסדי ה' ניתן לברך על המוגמר".

שיפוץ המקווה שנאמד בכמיליון שקלים התאפשר אודות לסיוע המשרד לשירותי דת, שבימים אלו מעניק תקציבים במיליוני שקלים לשיפוץ ובניה של מקוואות.

דבי אייפרמן מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת אמרה כי "בימים אלו אנו נערכים לחלק את תמיכות המשרד לשיפוץ ובניה של מקוואות נוספים לשנת 2019. הסכומים עומדים על מיליוני שקלים. כמו כן אנו מענקים סכומים נכבדים לבניה של בתי כנסיות".

במעמד חנוכת המקווה נטלו חלק הרב יצחק הלוי, רבה של קרני שומרון, ראש המועצה יגאל להב, ח"כ שרן השכל ויו"ר המועצה הדתית ביישוב.

במועצה הדתית קרני שמרון החליטו להקדיש חדר לזכרו של השר לשירותי דת דוד אזולאי ז"ל. רעייתו פנינה אזולאי כובדה בהסרת הלוט.

השר לשירותי דת ח"כ יצחק וקנין אמר כי "בחודשים האחרונים אני זוכה לחנוך מקוואות רבים ברחבי הארץ חלקם חדשים וחלקם משופצים ומשודרגים. זו זכות גדולה להרבות טהרה אני שמח שהמשרד לשירותי דת ממשיך בתנופת העשייה הרבה להרבות טהרה בעם ישראל".

את המקווה עיצב מעצב הפנים והום סטיילינג נאור יצהרי תושב היישוב. "את פרוייקט שיפוץ המקווה התחלנו לפני למעלה משנה. הדרך לא הייתה קלה עבורנו אבל ידענו שבסוף משהו טוב ייצא ראש המועצה הדתית הרב יוגב פרג נתן לי יד חופשית עם העיצוב. המטרה הייתה ליצור אווירה מזמינה ונעימה וב"ה הצלחנו לעשות זאת" אמר יצהרי.