שקד: מתקפה צבועה על הרב פרץ

השרה לשעבר שקד מבהירה כי היא מתנגדת אמנם לטיפולי המרה באופן נחרץ, אך המתקפה על הרב רפי פרץ היא מתקפה פוליטית צבועה וסותמת פיות.

ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ט

איילת שקד
איילת שקד
צילום: מארק ישראל סאלם

שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, מגיבה לראשונה על סערת "טיפולי ההמרה" והתבטאותו של יו"ר 'הבית היהודי', שר החינוך הרב רפי פרץ.

שקד מבהירה כי היא מתנגדת באופן נחרץ לטיפולים המכונים 'טיפולי המרה' לאנשי קהילת הלהט"ב ועם זאת רואה שקד במתקפה על שר החינוך כמתקפה פוליטית צבועה.

לדברי שקד מדובר בהתנהגות צבועה של סתימת פיות שאינה מקובלת.

נזכיר כי הרב פרץ עצמו פרסם מכתב הבהרה בו קבע כי הוא מתנגד לטיולי המרה בהיותם פולשניים ומנגד הוא תומך במתן אפשרות חופשית לבעלי נטיות להט"ביות לקבל טיפול אצל גורמים מקצועיים רלוונטיים.

"אני יודע שטיפולי המרה הם דבר פסול וחמור, זוהי עמדתי והיא אינה משתמעת לשני פנים. אני מבין שמדובר בטיפול פולשני שאינו תואם את נפש האדם, מסב למטופלים בו יותר סבל מהקלה, ומגיע אף עד כדי סכנת חיים מאובדנות, שניתן למנוע", כתב הרב פרץ במכתב למנהלי בתי ספר.

במכתב הוסיף והבהיר את כוונתו בראיון לדנה וייס: ''עם זאת, זכותם של בעלי נטייה חד מינית לפנות ולמצוא אוזן קשבת ועזרה אצל הגורמים המקצועיים בדרך מכבדת ואוהבת, ולכך כיוונתי בריאיון".