המאמנים הגדולים בעולם הגיעו לישראל

אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 20 המתקיימת בתל אביב, הביאה לכאן גם 68 מאמני כדורסל מהטובים בעולם במסגרת קורס של FIBA

נרי וייס , י"ד בתמוז תשע"ט

המאמנים בחדר האוכל של מלון כפר המכביה
המאמנים בחדר האוכל של מלון כפר המכביה
צילום: דוברות כפר המכביה

מה משותף לאלוף אירופה, מאמן nba מעוטר ו-מאמן של הקבוצה הכי יקרה ביבשת, ריאל מדריד? כולם נמצאים בישראל.

בזמן שבתל אביב נערכים משחקי אליפות אירופה בכדורסל לנבחרות עד גיל 20 המביאים אליהם המוני אוהדים מרחבי העולם, אל העיר ללא הפסקה הגיעו גם לא פחות מ-68 מאמני כדורסל, מהבכירים ביותר בעולם הכדורסל.

המאמנים נמצאים בארץ כחלק מקורס רשמי של הנהלת פיב"א, כשאלה מתארחים במלון בכפר המכביה. בין המאמנים שהגיעו נמצאים - פאבלו לאסו מאמן ריאל מדריד, סבטיסלב פסיץ' מאמן ברצלונה ואיגור קוקושקוב הסרבי המשמש כעוזר המאמן של קבוצת סקרמנטו קינגס מליגת ה-NBA.

המאמנים עוברים בבית המלון שבכפר המכביה קורס מקיף ורשמי של פיב"א, במסגרת הכשרת מאמנים. במהלך הקורס נערכים גם שיעורים מעשיים באולם הספורט המחודש והמשופץ של כפר המכביה ו-לימוד החוקה החדשה במרכז הכנסים הייחודי והטכנולוגי.

מנהל מלון וכנסים בכפר המכביה, ארי איני אמר כי "לצד הגאווה הלאומית שבאירוח אליפות אירופה כאן בישראל, אנו גאים ושמחים על אירוח 68 ממיטב מאמני היבשת".

איני הוסיף כי "המתקנים בכפר המכביה הם באיכות הטובה ביותר ואך זה טבעי שהמאמנים הטובים ביותר התארחו במתקנים הטובים ביותר. הימים הקרובים הם חגיגה לענף הכדורסל ואנו לוקחים בכך חלק חשוב".

איני אמר כי עבורו ישנה חשיבות גדולה לאירוחם המושלם של המאמנים ולשירות הטוב שנותנים להם במלון שבכפר המכביה. "כאשר תסתיים האליפות, יחזרו המאמנים למדינותיהם ודברים טובים על ישראל ועל קבלת הפנים שקיבלו פה יהיו בפיהם".

לסיכום בירך איני את נבחרת העתודה של ישראל כשאמר "אנו בכפר המכביה רוצים לאחל הצלחה גדולה לנבחרת העתודה של ישראל. אנו גאים בה ומאחלים לה לזכות בטורניר ולשמור את גביע אירופה כאן בישראל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il