לאה גולדין
לאה גולדין Photo by Hadas Parush/Flash90

לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין הי"ד, ענתה שלשום לשיחת טלפון מלשכת ראש הממשלה, שביקש להיפגש בדחיפות הורי השבויים והנעדרים.

בראיון לחדשות 12 מספרת גולדין על הפגישה המקוממת שאותה נטשה בדמעות - ועל המאבק המתמשך להשבת בנה לקבר ישראל.

"ראש הממשלה מזמין, אומר שיש פה משהו מאוד משמעותי בלי להגיד מה", סיפרה גולדין. "זהבה שאול, שהגיעה מטבריה וישבה שם בקושי, אמרה לו: 'כל הלילה לא ישנתי וחשבתי שאתה כבר מביא לי את אורון'. בדיוק ככה לגביי - זה גם מה שאני חשבתי".

נתניהו הציע שהמשפחות ישתתפו בכנס של האו"ם בניו יורק כדי להגביר את המודעות להשבת הבנים. "עכשיו הוא מתעורר? לשלוח אותנו למשהו טקסי שעברנו אותו כבר לפני שנתיים וחצי? זו שערורייה", הוסיפה האם השכולה.

"יום האזכרה הוא יום קשה לכל המשפחות. זה פשוט לסובב את הסכין בלב ופתאום מתברר לנו שהוא שולח אותנו לטיול תענוגות בניו יורק. מה זה אומר? חמש שנים אתה לא עושה כלום. אתה הבטחת לנו שלא תהיה הסדרה בלי להשיב את החיילים. הנה עכשיו יש לך את כל הכלים, אז למה את לא עושה את זה?".

אחרי חצי שעה, קמה גולדין ועזבה בדמעות את הפגישה. "לא יכולתי יותר להיות שם", סיפרה. "יש גבול לכמה יכולים לתקוע לי את הסכין בלב ולסובב - כאילו אני כלום. אני לא כלום".

גולדין מבהירה: "אין לי ייאוש. במשפחת גולדין אין ייאוש - אנחנו דור שני לשורדי שואה, מסתכלים קדימה. אנחנו את הדר נחזיר, ומי שיחזיר אותו זה ראש הממשלה ששלח אותו למלחמה".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "לצד המאמצים של ראש הממשלה והמדינה להשיב את הבנים הביתה, רה"מ נתניהו ממשיך לפעול בכל דרך ולכן זימן את משפחות השבויים והנעדרים ללשכתו כדי להציג להם את ההצעה לדיון נוסף באו"ם בהובלת ארה"ב ובתיאום עם ישראל. ראש הממשלה נתניהו מבין את כאב המשפחות וימשיך לעשות הכל כדי להשיב את הבנים הביתה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו