מנהלי ישיבות ואולפנות:
לעצור את השיח האלים ואת סתימת הפיות

מנהלי מוסדות בחינוך הממלכתי דתי חתמו על עצומה הקוראת "לעצור את השיח האלים ולאפשר ליועצים, ולמחנכים לבצע את עבודתם נאמנה".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ט

לעצור את השיח האלים ואת סתימת הפיות-ערוץ 7
להט"ב
צילום: ISTOCK

על רקע סערת טיפולי ההמרה, מנהלי בתי ספר, ישיבות ואולפנות חתמו על עצומה הקוראת לחזק את ערכי המשפחה ואף הביעו את מחאתם "כנגד האלימות וההשתקה של הארגונים".

במכתב מקדים הוסבר למנהלי המוסדות: "אנו חשים חובה להביע את עמדתנו ולמחות כנגד האלימות וההשתקה של הארגונים. המשך הלחץ של ארגוני הלהט"ב רק מגביר את החשיבות והצורך בהבעת עמדה בריאה כנגד", כך דווח ב'כאן'.

בעצומה נכתב, "לא יתכן שמערכת חינוך בה אנו מנהלים תהיה כזו שארגונים שונים כופים בה את דעתם, מחדירים תכני לימוד לתוך הלימודים ולא מאפשרים הבעת עמדה אחרת באמצעות השיטות אותם אנו רואים בימים האחרונים".

"ממפגש של שנים רבות עם תלמידינו ותלמידותינו, אנו מלאי אהבה והכלה לכל אחד ואחד, מלווים כל אחד במצוקותיו ובקשייו, אך עם זאת מעידים על האפשרות וההצלחה לטפל בנטיות כאלו, ועל ההכרח לאפשר לנערים ולנערות את הסביבה התומכת והמכבדת המסייעת להם להתמודד עם הקושי בו הם נתונים", הם הוסיפו.

המנהלים קראו "לעצור את השיח האלים ואת סתימת הפיות, לאפשר ליועצים, למנהלים ולמחנכים לבצע את עבודתם נאמנה, מתוך השקפת עולמנו הרואה בחינוך לערכי המשפחה כפי שהייתה מאז ומעולם אבן יסוד, ומתוך אהבה גדולה לכל תלמיד ותלמידה".