נחנך מרכז ההייטק הראשון מסוגו ביו"ש

אמש נחנך באירוע מרשים מרכז ההייטק הראשון מסוגו ביהודה ושומרון - בנימין טק, באיזור התעשיה שער בנימין בנוכחותם של בכירים בתעשיה

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ט

נחנך מרכז ההייטק הראשון מסוגו ביו"ש-ערוץ 7
למעלה מ-200 אנשים הגיעו אל אירוע ההשקה
צילום: שגיב כהן

היסטוריה בבנימין. למעלה מ-200 משתתפים, בהם משקיעים ובכירים בתעשיית ההיי-טק בישראל, וכן אנשי משרד הכלכלה ומעוף הגיעו אמש (רביעי) אל איזור התעשיה של שער בנימין, השוכן במועצה האזורית מטה בנימין.

היה זה במסגרת אירוע השקת מתחם היזמות וההיי-טק הראשון מסוגו ביהודה ושומרון - מתחם Binyamin Tech.

המתחם החדיש שבהקמתו הושקעו כספים רבים, הוקם במטרה לאפשר סביבה עסקית לחברות היי-טק, תוך חיבור תושבי בנימין לתעשייה וליצירה טכנולוגית. השאיפה של הוגי המתחם היא להגיע תוך 5 שנים למאות עובדים בתעשיית התוכנה בבנימין, כשהמקום יעודד יזמים ואנשי הייטק להשקיע בפיתוח יזמות טכנולוגית, ביהודה ושומרון בכלל ובנימין בפרט.

כאמור, המקום שהינו הראשון מסוגו ביהודה ושומרון, ייתן מקום ליזמים והייטקיסטים בפיתוח ועידוד חדשנות, היי טק וסטארטפים.

הראשונים להיכנס אל המתחם ולהתחיל עבודה שתעשה כבוד לבנימין בפרט ויהודה ושומרון בכלל, אלו עשרה יזמים שסיימו את הקורס הראשון של מעוף-טק, מאיץ של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בסבסוד משרד הכלכלה, זאת במסגרת BinyaminTech Accelerator 1. עשרת היזמים הציגו באירוע ההשקה אמש את הסטארט-אפ שלהם, שביום מן הימים יעשה כבוד בעולם כולו להתיישבות ולמדינת ישראל.

מנהלת בנימין-טק, יעל זאבי, אמרה באירוע ההשקה כי "אחרי עמל רב וסיוע של מגוון גופים ואנשים טובים,הגענו לרגע בו בנימין עושה את הצעד הראשון לפיתוח הייטק בתחומה".

לדברי זאבי, "הכלים שיקבלו כאן היזמים והפיתוח הטכנולוגי שיקרה בבנימין, יחזק את הכלכלה הישראלית וייצר ערך לעולם כולו. אני מאמינה כי המקום יביא לבנימין והסביבה חברות ומשקיעים ויחבר את בנימין לאקוסיסטם ההיי-טק התל אביבי".

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, אמר לכבוד האירוע: "בשעה טובה, בנימין עולה קומה נוספת והפעם עם שדרוג לכלל תושבי יהודה ושומרון עם פרויקט חדשני שמביא סביבת עבודה חדשנית המתאימה לפיתוח טכנולוגיות, והייטק. התרומה תהיה לאזורינו בפרט ולמדינת ישראל בכלל. מודה למשרד הכלכלה והתעשייה בהובלת חברי היקר השר אלי כהן על ההשקעה, לחברה לפיתוח מטה בנימין על התרומה הרבה להקמת המיזם ולמנהלת בנימין-טק יעל זאבי שחלמה ויזמה והצליחה להביא לכאן עשרות יזמים, שבקרוב יהפכו למאות".

ראש המועצה ישראל גנץ קובע מזוזה
צילום: שגיב כהן