יו"ר הסוכנות היהודית:
לחקור האנטישמיות במפלגת הלייבור

יצחק הרצוג פנה ליו"ר מפלגת הלייבור הבריטית ודרש ממנו לגנות את האנטישמיות במפלגתו, לחקור את העניין הזה ולפרסם את הממצאים.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ט

לחקור האנטישמיות במפלגת הלייבור-ערוץ 7
יו"ר הסוכנות יצחק הרצוג
צילום: יוני קמפינסקי

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג קורא להקמת ועדת חקירה לבדיקת האנטישמיות במפלגת הלייבור הבריטית בעקבות תחקיר ה-BBC על גילויי אנטישמיות בתוך המפלגה.

על פי דיווח של 'mako', הרצוג פנה למנהיג מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין ודרש ממנו בתוקף לגנות את גלויי האנטישמיות במפלגתו, להקים כאמור ועדת חקירה ולפרסם ברבים את ממצאיה.

יו"ר הסוכנות כתב: "החשיפה בדבר התפשטות האנטישמיות בתוככי המפלגה גרמה לתדהמה וכעס", האופן שבו הנהגת הלייבור טיפלה בתקריות אנטישמיות בשורות המפלגה הוא בגדר שערורייה, והדעת אינה תופסת את קלות הדעת והזלזול שבו נהגו מוסדות המפלגה בחברים שהפיצו דימויים אנטישמיים או הוציאו דיבה אנטישמית".

ג'רמי קורבין, יו"ר מפלגת הלייבור
צילום: רויטרס

הוא הוסיף, "לגיטימי למתוח ביקורת על כל ממשלה, אבל לייחס תכונות שליליות, שהן כביכול מולדות, לציבור אתני או דתי שלם - זוהי גזענות. לעשות דמוניזציה לישראל ולישראלים ולהציגם כאילו הם מרושעים מעצם טבעם - זוהי אנטישמיות".

הרצוג תקף קשות את המוסר הכפול של המפלגה: "ליישם סטנדרטים כפולים על ישראל ולהציב לה רף התנהגות שאף מדינה אחרת לא נדרשת לעמוד בו - זוהי אנטישמיות. ולשלול את זכותו של העם היהודי למדינה ריבונית משלו - זוהי אנטישמיות. ההתייחסויות האלה נשענות בהרחבה על דעות קדומות, סטריאוטיפים ושנאת יהודים המלווים אותנו מזה דורות רבים".

"אני קורא לך לקחת על עצמך את המשימה הזו מתוך תחושת דחיפות. כשיתפרסמו ההמלצות וייושמו בנחישות בתוך המפלגה, יוכלו היהודים הבריטים לחזור ולהרגיש בטוחים ורצויים בלייבור, כפי שהיו בעבר", דרש הרצוג.